Nie mogę odinstalować avast! Free Antivirus 7.0.1407.0

Jezu… ale masz na kompie tego “zabezpieczającego” syfu macrovision, autodesk, Protexis co ty tam trzymasz? :o

A ze zbędnych aplikacji to VDOtool warto odinstalować, nic nie robi tylko zajmuje miejsce, taka zabawka dorzucana do kart palita.

getPlus_Helper <- Śmieć z rozpakowywarki programów adobe, kiedyś to się nazywało chyba nosso systems co to właściwie robi w usługach nie wiem.

mental ray raystat <- Jak nie korzystasz z renderingu sieciowego to możesz ubić w windowsowym usuwaczu usług (uruchom->services.msc)

NeroCheck <- Dodatek do nero lub jakieś malware, nie ma sensu trzymać w autostarcie

Real player (realsched.exe) <- jw

Pozwolę sobie zacytować fragment czegoś co podpisałeś Extras.txt. przeczytaj dokładnie.

Jak na mój gust to ewidentnie wskazuje na możliwe problemy z dyskiem twardym.

Zrób w hd tune error scan i popatrz na ilość relokowanych sektorów (relocated sector count) w zakładce health.

O tym że jeśli hd tune potwierdzi uszkodzenie dysku, wszelkie zabawy w naprawianie rejestru nie mają żadnego sensu raczej nie muszę wspominać? Wtedy czeka cię wyprawa do sklepu po nowy dysk i instalacja windosa od nowa.

wykonaj jeszcze skan hd tune jak nic nie wykaże to przenosimy

Spróbuj narzędzia total uninstall dostępnego tutaj:

http://www.dobreprogramy.pl/Total-Uninstall,Program,Windows,12862.html

Postępuj zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie. Miałem podobny problem i poradziłem sobie za pomocą tego programu.

Warto podkreślić by odinstalować program w trybie awaryjnym.

warto by doczytać do końca bo napisał że NIE DZIAŁA mu tryb awaryjny.

Jeśli chodzi o zbędne aplikacje to do tej pory miałem je powyłączane, nawet akurat te które wskazałeś ale po tych komediach co ostatnio mam ustawiłem BOOT.INI na domyślny…

Wyniki skanowania HD Tune:

hd1nz.jpg

hd2n.jpg

dysk ma bad sectory - uszkodzony

Dodane 11.04.2012 (Śr) 20:22

uruchom -> cmd.exe -> w czarnym oknie wpisz :

chkdsk /f c:

zaczekaj aż sie skonczy i wykonaj ponownie hd tune error scan, jesli nadal bedą czerwone kwadraciki to dysk do wymiany

Czekam na wyniki HD Tune…

Wcześniej sprawdziłem jeszcze mój drugi dysk: (avast! był na SAMSUNGU)

hdd21.jpg

hdd22.jpg

drugi dysk z tego na tyle ile rozumiem odczyt S.M.A.R.T. wymaga zerowania

O widzisz. Bardzo ciekawych rzeczy tutaj się dowiaduje :slight_smile:

Zrobiłem z tym chkdsk /f c: i tak nie chciało pójść, więc włączyłem by chkdsk uruchomił się przy starcie systemu, ok wystartował, zrobił chyba co miał zrobić, komputer się wyłączył, uruchomił się ponownie i właśnie jestem w trakcie kolejnego skanowanie (SAMSUNGA). Jak na razie bez zmian, bad sectory dalej są w tych samych miejscach.

Przecież chkdsk nie naprawi uszkodzonych sektorów.

S.M.A.R.T

Jak usunąć bad sektory i wolne sektory?

Programowe usuwanie bad-sectorów to mit, pomoże w 1/100 przypadków a i tak nie ma gwarancji że dysk jutro nie padnie.

Jak masz ważne rzeczy na komputerze to lepiej zostaw tego chkdsk czy inny program i kup po prostu nowy dysk.

Jeżeli samsung naprawdę przepracował ponad milion godzin to przedłużanie jego agonii nie ma żadnego sensu.

edit: Przepraszam, wypisuje bzdury, to że przepracował milion godzin jest niemożliwe, ale nie zmienia to faktu że próba uratowania 5-6 letniego dysku nie ma sensu.

Ma 7-8 lat :smiley: I chyba od tej informacji powinienem zacząć pisanie pierwszego posta w tym temacie hy :lol: Powiem wam szczerze że troszeczkę mnie zmartwiliście tym że nie da się nic zdziałać, no trudno, ale chyba lepszego rozwiązanie niema i nie będzie. Ok, to dzięki chłopaki za pomoc, jak by była taka możliwość, postawił bym wam browara :smiley:

Pozdrawiam, Jeckyll