Nie mogę odinstalować AVG 8

Mam zainstalowany AVG 8. Jako, że konczy mi się licencja chcę go odinstalować i zainstalować innego antywirusa. Niestety nie mogę. Cały czas wyskakuje mi informacja, że Error: Action failed for registry key HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Windows: creating registry key…

Error 0x80070005. Poszperałam trochę po internecie i jest parę postów mówiacych o tym błedzie, jednak nie znalazłam jednoznacznej odpowiedzi co z tym zrobić. zresztą wszystkie posty mówiły o tym, że ktoś nie może zainstalwać AVG, bo wyskakuje ten bład. Ja nie mogę go odinstalwać.

Może ktoś pomóc?

Popełniłaś poważny błąd.

Programy tego typu powinno się odinstalowawywać w trybie awaryjnym.

To jedno ale jest jeszcze kilka innych rzeczy.

Niedawno testowałem AVG8 i z jego deinstalacją nie miałem problemu.

Wiem że jest do jego deinstalacji specjalny program tak samo jak do wielu innych antywirusów.

Sprawdzałem i niestety często tak bywa że po użyciu nawet takiego programu pozostaje w komputerze dużo śmieci. :frowning:

Robiłem tak :

  1. Tryb awaryjny i w ,Dodaj lub usuń programy" - odinstalowałem.

  2. Przeczyściłem komputer CCleanerem oraz Eusing Free Registry Cleanerem :

viewtopic.php?f=16&t=254087

  1. Start -> Uruchom -> regedit - OK lub Enter.

HKEY_CURRENT_USER -> Software - wyszukałem AVG8 i PPM / prawym przyciskiem myszki / - Usuń.

HKEY_LOCAL_MACHINE -> SOFTWARE - wyszukałem AVG8 i PPM - Usuń.

Zrestartowałem komputer ponownie przeczyściłem w/w programami i bez żadnych problemów testowałem inne antywirusy. :slight_smile:

/ jeżeli coś chcesz ,grzebać" w regedit a się nie znasz to najpierw zrób tzw. punkt przywracania systemu - mała pomyłka i może być formacik /.

Edit : sprawdż jeszcze pozostałości po AVG8 w C:\Program Files, w C:\Documents and Settings / przy Pokaż ukryte pliki i foldery / w C:\Windows oraz w C:\Windows\system32 - wszystko PPM - Usuń i przeczyść w/w

programami.

Temat : viewtopic.php?f=2&t=268440&start=0&st=0&sk=t&sd=a

Dzięki za odpowiedź

To, że trzeba programy antywiruspwe odinstalowywać w trybie awaryjnym to pierwszy raz słyszę. Wcześniej miałam Nortona i odinstalowałam go bez problemu, potem był Avast i też odinstalowałam go bez problemu. Zanim zainstalowałam AVG, którego mam teraz miałam zainstalowany AVG 7,5 free i ten się odinstalował bez problemów. Dopier ten AVG stwarza problemy.

Dalej jest on na moim komputerze i dalej działa, więc narazie ochrone antywirusową mam. Rzecz w tym co zrobie jak skończy sie licencja.

Co zrobisz ??

Pierwszy mój program antywirusowy to był właśnie AVG - dawno, dawno temu.

Póżniej jeszcze wiele innych i płatnych.

Obecnie leżą u mnie w szafce, trzy niby najlepsze programy antywirusowe / płatne i to słono / a używam Avasta.

Nie płacz - nie musisz mieć AVG ani Avasta jest jeszcze dużo innych dobrych antywirusów za free i PL… :slight_smile:

Moja dobra rada - nie ufaj nigdy jednemu programowi.

Skanuj swoim programem, skanuj programami on-line, skanuj np. :

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … e+3.5.0.25

Dzięki za wskazówki. Skanuje komputer tez innymi programami dostępnymi jako free online scanner. Po AVG raczej płakać nie będę, chociaż uważam, że sprawuje sie lepiej niż Norton Internet Security. Ale nie w tym rzecz, chodzi o to, że ja go nie mogę odinstalować, przez co nie mogę zainstalować innego antywirusa. Po komunikacie, że nastąpił błąd instalacja się kończy a AVG dalej jest sobie spokojnie na moim komputerze nie naruszony.

Miałem kiedyś taki problem z Mc Afee, Total Uninstall dał mu radę :slight_smile:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … tall+4.9.4

Aby odinstalowac AVG musisz zaistalowac go jeszcze raz, nastepnie wylaczycz wszystkie skanery jakie on posiada. Kolejnym krokiem jakim wykonasz jest usuniecie ikony z pasku zadan na dole z prawej strony monitora. Potem spokojnie usuwasz poprzez dodaj/usun programy i bedzie ok:)