Nie mogę odpalić windows Vista

Po włączeniu komputera i dojściu do wyboru który system chce włączyć (Xp czy Viste) jak chce Xp to włącza się bez problemu a jeśli wybieram Viste to wyskakuje mi coś takiego:

WINDOWS BOOT MANAGER

Windows failed to start. A recent hardware or software change might be the cause. To fix the problem:

  1. Insert your Windows installation disc and restart your computer.

  2. Choose your langeuge settings, and then click “next.”

  3. Click “Repair your computer”

If you do not have this disc, contact your system administrator or computer manufacturer for assistance.

File: \Windows\System32\winload.exe

Status: 0xc000000d

Info: The selected entry could not be loaded because the application is missing or corrunt.

Robiłem tak jak pisze czyli włączłem płyte instalacyjną Visty z bootowania a następnie wybierałem “Repair your computer” ale to nic nie dało.

Bardzo proszę o pomoc z góry dziękuje.

Sformatuj partycje na której instalujesz Viste długim formatem za pomocą np. instalatora Windows XP i ponownie zainstaluj Viste…

tylko że ja to zrobiłem przed instalacją Visty (sformatowałem partycje długim formatem)

Też tak miałem :? Na C mam xp i chiałem zainstalowac viste na drugiej partycji i to samo wyskoczyło . Pełny format partycji pod viste tez nie pomogl.

Tak sobie spojrzałem do szukajki… :wink:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 154#712154

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=100196

Popróbuj tymi sposobami a szczególnie tym pierwszym a napewno coś zdziałąsz

Niestety te linki nie rozwiazuja mojego problemu :frowning:

Pitshark nie jestem pewien na 100% ale zobacz taki trick:

Skopiuj “bootsect.exe” z pliku iso Visty na dysk C > potem Start > uruchom i wpisz:

C:\bootsect.exe /nt60

Napisz mi jakie masz dyski i jak masz podzielone na partycje.

Oczywiście napisz przy okazji na jakich partycjach jest vista i XP

Komenda C:\bootsect.exe /nt60 nie rozwiazuje problemu :frowning: . Mam dysk 160 Gbpodzielony jest na 4 partycje- C-8giga potem dwie po 60 i ostatnia 20 giga. Na C mam xp i probuje zainstalowac na ostatniej 20 gigowej partycji viste bo D i E sa zajete przy czym ta 20 gigowa jest jako ostatnia po daemonie i dvd .Gdzie jest blad??

blad winload.exe

Jak odlacze dysk z Xp to nie bede mial zadnego dysku :stuck_out_tongue: Chce zainstalowac Viste na ostatniej partycji jako drugi system i miec na starcie wybor systemu. Tak jest do momentu pierwszego restartu przy instalacji Visty . Wybieram w menu viste i wyskakuje mi blad , ze brakuje pliku winload.exe lub jest on uszkodzony i na tym sie konczy impreza :frowning: Zadne komendy i naprawy nie rozwiazuja problemu :frowning: Na C mam xp i ma tam byc a viste chce miec jako drugi system i nie ma nikogo zeby mi pomogl :frowning:

Czyli próbowałeś tym sposobem ?? Ustawiłeś pratycje visty jak botowalną i wgrałeś nowego boota hmm coś mi się nie wydaje

P.S inteligencik , Pitshark To chyba ten sam user… myślałem żę nie wolno na forach po pare kont zakłać

To zle ci sie wydaje :confused: Szukalem kogos , kto by mial taki blad i tylko w tm temacie go znalazlem . Nie kombinuj Grzesiek :smiley: Wgrac nowego boota ?? A jakbym go wgral to xp tez by startowal ?? Czy to jest tylko po to , zeby Viste uruchomic??

http://kolos.math.uni.lodz.pl/~kapela/winload.exe

skopiuj do katalogu \Windows\System32\ ktory masz na partycji z vistą

ten plik jest z wersji rc2

Dzieki za plik z RC2 ale tez nie chodzi :frowning: Inaczej zaczne moze… Czy ktos zainstalowal moze viste jako drugi system na jednym dysku !!

ja tak mam

Tzn sie masz na C XPka i na D viste czy Viste masz na dalszej partycji ??Ja mam na c xp potem D i E sa zajete. Nastepnie dwa napedy - DVD i Daemona i na koncu ostatnia partycja na ktora chce wpakowac viste :confused:

Normalnie instalujesz na innej partycji i nic ci się nie stanie do bootloadera visty zostanie dodany win XP o ile bedzie on zainstalowany już w chwili instalacji Visty

I tak wlasnie jest .Jak instaluje viste to Xp juz jest na C i przy pierwszym restarcie instalacji visty gdy wybieram viste w bootloaderze wywala mi blad z tym plikiem winload.exe :frowning: Zadne naprawy z instalatora visty , kopiowanie katalogu boot na partycje z vista i uruchamianie z komenda nie pomagaja :frowning:

http://img111.imageshack.us/my.php?imag … d02ot3.png

tak mam partycje ustawione

ja Viste instalowałem spod xp, po prostu podczas instalacji wybrałem tamtą partycje V i dalej poszło bez problemu