Nie mogę odpalić XP po instalacji Win2k

Miałem zainstalowany XP, ale zainstalowałem sobie Win2k i wszystko super, tylko, że nie moge włączyć XP (niby się ładuje, a potem czarny ekran i tyle). Więc robie tak jak jest tu napisane:

Problem zaczyna się w momencie “ATTRIB -H NTLDR”

Jak to wpiszę to wyświetla się:

“System Windows nie znalazł określonego pliku lub katalogu”

No i więc zrobić nic nie moge :frowning: Co jest nie tak? Mam swoją płytke z XP, zainstalowany jest na C:, a Win2k na E:. Nie chcę robić formata :frowning: :frowning:

włóż płytke z xpkiem, potem wejdz w opcje naprawy systemu i wybież oczywiście win xp, po naprawie systemu bedziesz cieszył się obydwoma

Gdzie jest opcja naprawy systemu? Bo jak mam z niej bootować to znów będzie ta sama sytuacja :frowning:

gdzie9xy.th.png

włóż płytke , zrestartuj kompa, aby bootował sie z płytki, potem ładują sie pliki, wciskasz f8 jako akceptacja warunków, wybierasz system xp, i tam będziesz miał opcje naprawa literka r tylko czytaj uwaznie, a znajdziesz

To już zrobiłem! Potem wyświetla mi się taki czarny ekran i tam mam wpisać to:

Wpisuję tam

FIXBOOT > ENTER

(odpowiadam TAK na pytanie)

CD > ENTER

ATTRIB -H NTLDR > ENTER

i wyskakuje mi:

Może coś źle robię? :frowning:

walnij samo:

cd c:\

copy X:\i386\ntldr

copy X:\i386\ntdetect.com

moze picasso ci pomoze :smiley: :smiley:

http://www.searchengines.pl/phpbb203/index.php?showtopic=21596&pid=97086&mode=threaded&show=&st=entry97086

czy był robiony format??

Po wpisaniu COPY F:I386NTLDR wyskakuje, że plik jest tylko do odczytu i nie można z nim nic zrobić :confused:

Złączono Posta : 16.10.2005 (Nie) 8:51

Ale kiedy? Zainstalowałem XP, już dawno i chciałem mieć też 2k (do określonych celów), więc z dyskietek startowych go zainstalowałem na zrobionej wcześniej partycji Partition Magicem. Teraz mam 3 partycje:

C: - WindowsXP

D: - Wszystko

E: - Win2k

F: - Napęd DVD

G: - Nagrywarka

Wszystkie partycje są NTFS.

No i co ja mam zrobić? :frowning: Nie chce mi się znów formatować XPeka… Niby na nim nic nie mam bo wszystko jest na D:, ale…

Aaa i te pliki NTLDR i NTDETECT.COM są na płycie, więc czy moge je poprostu walnąć do C:/WINDOWS ? Bo tam ich nie ma a domyślam się, że powinny być :?

Zastosuj sie do tego:

Dysk rozruchowy

Naprawa Boot.ini

Nie pomogło nic! Już te pliki skopiowałem powinno być ok, a dalej sie kisi i nie odpala :frowning:

Złączono Posta : 16.10.2005 (Nie) 15:47

Jak zrobie format c: to będzie już normalnie czy muszę odinstalować wszystkie systemy i najpierw 2k, a potem XP? :frowning:

Jak zrobisz format partycji C to XP się zainstaluje i będzie chodził,ale podejrzewam że 2000 się nie uruchomi,bo każdy system instalowany na innej partycji niż C i tak instaluje pliki na partycji C.

Trzeba szukać w sieci,nie robiłem takiego połączenia systemów XP/2000 lub odwrotnie - rzadko spotykane.

Źle podejrzewasz :smiley: Właśnie zrobiłem i działa i ten sys i ten (pisze teraz z 2k) ;]

Złączono Posta : 16.10.2005 (Nie) 16:39

A co z 98? Znów będą takie cyrki? Czy będzie chodzziło normalnie? Bo jak tak to chyba wywale kompa przez okno :smiley:

Przy WIN98SE/ME wskazane aby instalować najpierw 98/ME na partycji C - system plików FAT32,a na drugiej partycji XP i przy stracie kompa będziesz miał do wyboru systemy.

Ale można się pobawić jak już masz XP zinstalowany.

http://hslab.pl/index.php?module=subjec … &pageid=18

A nie pogryzie się ten 98 dodatkowo z 2k?

A po co Ci tyle systemów.Próbuj i testuj.

Zainstaluj sobie WIN98SE i XP na drugiej partycji i wszystkie programy i gry chodzą bez problemu.Z WIN2000 można spokojnie zrezygnować.

Właśnie dla mnie to on naważniejszy, bo pod nim chodzi jeden program który jest mi niezbędny do życia :smiley: A 98 to tak sprawdzić, żeby pograć w stare gierki :roll: … Niestety mam go tylko po angielsku :? Jest spolszczenie? (chodzi o wersje SE).

Jest Polska wersja systemu WIN98SE.

Jak program chodzi na 2000,to bez problemu powinien na XP.

Właśnie nie chodzi pod tym systemem (próbowałem i działa mi dopiero na 2k)

Ale to mi nic nie daje. Wiem, że jest po polsku, ale przecież nie polece do sklepu i nie kupie skoro już jeden mam :|, jest spolszcznie to ok, nie ma - przeżyję.

ford_focus, a próbowałeś uruchomić ten “niezbędny do życia program” na Win XP, w trybie zgodności z Win2000?