Nie mogę oglądać filmów

(Spinio09) #1

Próbowałem już różnych kodeków, odtwarzaczy, sterowników do karty ale na darmo. Od 4 miesięcy nie mogę oglądać filmów.Nie chcę rozbić formata :frowning: Dodam że kartę ( R 9600 pro) mam od jakiś 8 miesięcy i na początku filmy chodziły elegancko.Zainstalowałem stare stery sprzed 3 lat od Radeona 9200 którego miałem przedtem i żadnej zmiany poza uciążliwym dodawaniem Nvidia nForce RAID coś tam i Nvidia Network Bus. Co chwile po włączeniu kompa pojawie się dodawanie tego sprzętu i nie mogę go zainstalować bo muszę jakąś płytę włożyć...

Filmy jak nie działały tak nie działają...:confused:

(witek-pl) #2

Nie wiem co namieszałeś ale te stery o których piszesz dotyczą twojej płyty głównej. Proponuję najpierw zrobić porządek ze sterownikami. Puźniej wyinstaluj wszystkie kodeki jakie instalowałeś (np: revo uninstaler) i w to miejsce zainstaluj jeden kodek, najnowszy XviD.

(Seba86mu) #3

Blastoise , pobierz program Everest Ultimate Edition.

Otwórz program -> Komputer -> Podsumowanie -> spisz informacje z pozycji:

-> Nazwa płyty głównej

-> Mikroukład płyty głównej

(Spinio09) #4

Nazwa ASRock K7NF2-RAID

Mikroukład nVIDIA nForce 2 Ultra 400

Dodam !!

(Seba86mu) #5

Blastoise , najpierw zainstaluj ten sterownik do chipsetu płyty głównej.

Po zakończeniu instalacji uruchom ponownie komputer.

Następnie zainstaluj sterownik do karty graficznej ATI CATALYST 5.8.

Przed instalacją powyższego sterownika, odinstaluj najpierw poprzedni:

(Start -> Panel sterowania -> Dodaj/Usuń programy -> ATI DISPLAY DRIVERS /usuń/).

Po instalacji powyższego sterownika i ponownym uruchomieniu komputera, zainstaluj koniecznie najnowsze biblioteki DirectX 9.0c (Instrukcja instalacji bibliotek DirectX 9.0c).

Instalowałeś jakieś pakiety kodeków do odtwarzania filmów ?

Jeżeli tak, to odinstaluj je wszystkie programem Revo Uninstaller (wybierz tryb "Zaawansowany" i usuń wszystkie pozostałości po kodekach jakie Revo odnajdzie).

Po deinstalacji uruchom ponownie komputer.

Zainstaluj pakiet kodeków FFDShow oraz Real Alternative (dla filmów RMVB).

Sprawdź, czy filmy działają.

(Spinio09) #6

Wciskam setup, pojawia się okienko nVIDIA i nic się więcej nie dzieje...

Pakiety do filmów ? mam Klite najnowszy, odtwarzacze mam Real Alternative, BestPlayer, Allplayer, vlc i nic nie działa.

Jutro spróbuję i dam znać co się dzieję.

(Spinio09) #7

Ma ktoś jakieś pomysły ? nic narazie nie instalowałem, czekam co robić...