Nie mogę operować na plikach z poziomu eksploratora


(Andrzejswit) #1

Witam.

Oto mój dziwny problem który pojawił się ostatnio. Chciałem coś skopiować do C:\Program Files i niestety nie udało się. Przed kopiowaniem wyskoczyło mi, że "trzeba mieć uprawnienia administratora", które posiadam. Kliknąłem kontynuuj i niby się skopiowało lecz pliku nie było. To samo z usuwaniem, przenoszeniem. Kopiowanie z Program Files na np. pulpit jest bez problemowe. Natomiast przenoszenie już nie. Ale najdziwniejsze jest to, że owe operacje mogę wykonywać w Total Commanderze. Korzystam codziennie z Total Commandera ale do banalnych spraw nie jest on mi potrzebny.

Proszę o pomoc,

z góry pozdrawiam!


(Zdzislawbr) #2

Różne mogą być tego przyczyny pierwsze co mi przychodzi do głowy to wirus który w jakiś sposób blokuje pliki nadając im swoje uprawnienia, najpierw przeskanuj komputer skanerem antywirusowym, jak nic nie wykaże to bedziemy potem myśleli co dalej.


(Andrzejswit) #3

Wczoraj skanowałem antywirusem Comodo AntyVirus. Nic nie wykryło.


(Zdzislawbr) #4

OK, spróbuj założyć nowe konto o prawach administratora i zobacz czy na tym koncie możesz bez problemu wykonywać te operacje na plikach, jeśli tak jest jakiś błąd z uprawnieniami twojego aktualnego konta. I wtedy najlepiej byłoby przenieść się na nowe konto na stałe, ale nie kasuj swojego starego konta bo dane z niego będą potrzebne do przenosin.