Nie mogę operować na plikach z poziomu eksploratora

Witam.

Oto mój dziwny problem który pojawił się ostatnio. Chciałem coś skopiować do C:\Program Files i niestety nie udało się. Przed kopiowaniem wyskoczyło mi, że “trzeba mieć uprawnienia administratora”, które posiadam. Kliknąłem kontynuuj i niby się skopiowało lecz pliku nie było. To samo z usuwaniem, przenoszeniem. Kopiowanie z Program Files na np. pulpit jest bez problemowe. Natomiast przenoszenie już nie. Ale najdziwniejsze jest to, że owe operacje mogę wykonywać w Total Commanderze. Korzystam codziennie z Total Commandera ale do banalnych spraw nie jest on mi potrzebny.

Proszę o pomoc,

z góry pozdrawiam!

Różne mogą być tego przyczyny pierwsze co mi przychodzi do głowy to wirus który w jakiś sposób blokuje pliki nadając im swoje uprawnienia, najpierw przeskanuj komputer skanerem antywirusowym, jak nic nie wykaże to bedziemy potem myśleli co dalej.

Wczoraj skanowałem antywirusem Comodo AntyVirus. Nic nie wykryło.

OK, spróbuj założyć nowe konto o prawach administratora i zobacz czy na tym koncie możesz bez problemu wykonywać te operacje na plikach, jeśli tak jest jakiś błąd z uprawnieniami twojego aktualnego konta. I wtedy najlepiej byłoby przenieść się na nowe konto na stałe, ale nie kasuj swojego starego konta bo dane z niego będą potrzebne do przenosin.