Nie mogę otworzyć Opcji folderów w Panelu sterowania

(Solozibi) #1

Witam,

mam problem i proszę o pomoc - system Vista Home Premium 32 bity, instalowany fabrycznie (tylko płytka Recovery, bez typowej płyty instalacyjnej), komp Toshiba - otóż:

miałem wyłączoną opcję “przywracanie systemu” [teraz żałuję] i obecne przywracanie nic nie pomaga,

nie mam żadnych wirusów, adware, spyware i innych robali - sprawdzone !

nie mogę również uruchomić sprawdzania diagnostycznego, bo tylko uruchamia mi się “selektywne” [przeskakuje z “uruchom normalnie” na “uruchamianie selektywne”],

podgląd Zdarzeń też mi nic nie mówi [nie ma tylko błędów krytycznych systemu]

podejrzewam, że system nie może odnaleźć ścieżki do apletu Opcje folderów w Panelu sterowania, z powodu błędu w Rejestrze - albo zapis w Rejestrze blokuje otwieranie - nie mogę sobie z tym poradzić… Czyli

kiedy chcę otworzyć aplet Opcje folderów w Panelu [lub z Pomocy, gdziekolwiek zresztą] nie otwiera się, a gdy klikam prawym przyciskiem myszy - folder reaguje jak jakiś program - “uruchom jako administrator” [tak myślę] bo wyskakuje mi okno dialogowe z tekstem:

rundll32

niezidentyfikowany wydawca

“C:\Windows\System32\rundll32.exe” shell32.dll,Options_RunDLL 0

i teksty typu: nie uruchamiaj tego programu… kontrola konta użytkownika blokuje wprowadzanie zmian. Nawet jak odblokowałem kontrolę to i tak nie otwiera się okno Opcje folderów. Po prostu nijak się nie otwiera !

Inne aplety działają normalnie - czy to lewym, czy prawym przyciskiem myszy, tylko Opcje folderów reagują jak ścieżka do programu :?:

Jestem mało zaawansowany “w te klocki”, więc proszę o dokładne instrukcje, jeśliby ktoś z Was wiedział jak ten problem rozwiązać, i z góry dziękuję za ewentualną pomoc z Waszej strony

z poważaniem - ibiz

DODATKOWE INFO

przeskanowałem rejestr programem jv16PowerTools i co mi zapodało:

>Nie można usunąć “HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\DirectInput\MostRecentApplication: Id” Windows zwraca następujący błąd: “Acces denied or invalid key”<

…a w rejestrze stoi -

KLUCZ: DirectInput —>

1/podKLUCZ: MostRecentApplication

wartości:

Nazwa: (Domyślna) - Typ: REG_SZ - Dane: (wartość nie ustalona)

Nazwa: Id - Typ: REG_SZ - Dane: RUNDLL32EXE4549B0E10000AE00

Nazwa: MostRecentStart - Typ: REG_BINARY - Dane: f6 6e a8 af 7f ca c8 01

Nazwa: Name - Typ: REG_SZ - Dane: RUNDLL32EXE

Nazwa: Version - Typ: REG-BINARY - Dane: 00 08 00 00

2/podKLUCZ: RUNDLL32EXE4549B0E10000AE00

wartości:

Nazwa: (Domyślna) - Typ: REG_SZ - Dane: (wartość nie ustalona)

Nazwa: Name - Typ: REG_SZ - Dane: RUNDLL32EXE

Nazwa: User Mapper - Typ: REG_BINARY - Dane: 00 00 00 00

Nie wiem co to oznacza ? Może tutaj tkwi problem ? A jeżeli tak, to jak go naprawić ?

ibiz

dodatkowe INFO 2

po dzisiejszej aktualce system Viśta\wio przekazał mi cenną informację - kiedy chciałem otworzyć Opcje folderów za pomocą

“uruchom jako admin” \prawym przyciskiem myszy\lewy nie otwiera\prawy zresztą też - oto ta informacja [może ważna !]:

Proces hosta systemu Windows (Rundll32)

szczegóły: “C:\Windows\System32\rundll32.exe” shell32.dll,Options_RunDLL 0

czyżby to była wyłączona usługa? jak ją włączyć? …zaczynam głupieć, pomóżcie :expressionless:

ibiz

(Kolmar) #2

Zerknij na to - http://dotnetwizard.net/?p=336

(Solozibi) #3

dzięki, rokko , za namiary -

• zerknąłem, i trochę mi się oczy powytrzeszczały :o , bo angielskiego uczyłem się ok. 30 lat temu, ale nic to…

ktoś ładnie na forum powiedział: -nie formatować ! - walczyć do końca !

• co też uczynię :slight_smile:

ibiz

(Kolmar) #4

ibiz , jest jeszcze google translate :slight_smile:

PS. Na samym dole masz gotowe fix-y.

(Solozibi) #5

rokko ,

no normalnie bym na to nie wpadł, dzięki wielkie :oops: :smiley:

zaczynam studiować - ibiz

W dniu 13.06.2008 , o godzinie 13:49 został dopisany post przez ibiz

rokko ,

1/ przykro mi, ale w zapodanym linku http://dotnetwizard.net/?p=336 nie otwierają się strony z fix-ami :frowning:

• Error 404 - PAGE NOT FOUND

2/ u mnie na Viście Home Premium nie ma programiku\narzędzia = “gpedit.msc” :frowning:

3/ podobnie - jest nieco inny rejestr —> w kluczach

“HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer”

“HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer”

nie ma podklucza “…\Explorer” i co za tym idzie, nie można zmienić danych\wartości :frowning:

stronka jest w porzo, tylko ta Vista niezbyt… [kto takiego bubla wyprodukował, wie ktoś ?]

ps. uruchomiłem narzędzie sprawdzania systemu i konfiguracji [windowsowego] - i nic nie wykazało !?

Jeżeli jest tutaj spec od rejestru, to może by przyjrzał się temu kluczowi - czy ma być taki, czy trzeba coś zmienić, i jak ?

HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID{6DFD7C5C-2451-11d3-A299-00C04F8EF6AF}\Shell\Open\Command

Domyslna=%SystemRoot%\System32\rundll32.exe shell32.dll,Options_RunDLL 0

dzięki za starania w pomocy - ibiz :slight_smile:

(Kolmar) #6

Przepraszam, nie sprawdziłem tego wcześniej.

2x LPM na poprawce, dodaj ją do rejestru, a następnie zrestartuj komputer.

folderoptions.zip

(Solozibi) #7

rokko ,

wielka sorka, ale nie jestem kumaty do końca [wybacz :?]

w moim rejestrze wyżej cytowany klucz tak właśnie wygląda, a dokładnie:

HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID{6DFD7C5C-2451-11d3-A299-00C04F8EF6AF}\Shell\Open\Command ==>

Domyślna = REG_EXPAND_SZ = %SystemRoot%\System32\rundll32.exe shell32.dll,Options_RunDLL 0

czyli

na jaką poprawkę mam kliknąc 2x lewym przyciskiem myszy ? - na tę w załączniku ? - plik .php nie chce mi się otworzyć i na dodatek załącza mi się

alarm antywirusowy [chyba ze względu na .exe] - jak otworzyć ten plik, którym programem ? - online też nie otwiera…

proszę o wyrozumiałość wobec mojej niekumatowości, wolę się dopytać aniżeli narobić sobie problemów, bo będę udawał że wiem o co chodzi :slight_smile:

z góry dziękuję - ibiz

(Kolmar) #8

Rozpakuj plik z poprawką, dwa razy kliknij poprawkę i dodaj do rejestru (będzie komunikat czy chcesz dodać, klikasz TAK (Yes)), restart kompa i zobacz czy działa.

(Solozibi) #9

rokko ,

albo to 13.piątek albo inne przeszkody, ale

1/ zapodany w załączniku plik zapisuje mi się jako .php - a nie jako .zip - nie mogę go ani otworzyć, ani rozpakować zipem

2/ używając netu, tak mi odpowiada - Arkusz stylów nie zawiera elementu dokumentu. Arkusz jest pusty lub nie jest poprawnie sformatowanym dokumentem XML.

3/ jak go chciałem pootwierać innymi programami, to jeszcze gorzej bo plik typu “.php” się kojarzy z tymi programami i go nawet już pobrać z forum nie mogę w pierwotnej wersji

Jak bym mógł Cię prosić, to prześlij mi ten załącznik spakowany zipem na adres e-imailowy: solozibi@onet.pl

albo druknij na forum zawartość tego dokumentu, a ja go skopiuję

albo spróbuj jeszcze raz go tutaj dołączyć, bo pobrałem ten plik już 20 razy i zawsze mi się zapisuje jako “.php” i nie mogę go rozpakować ani otworzyć !

dziękuję za cierpliwość - ibiz

(Kolmar) #10

PPM na załączniku i zapisz element docelowy jako, wybierasz lokalizację i zapisujesz.

Zawartość FIX-a:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]

"NoFolderOptions"=dword:0000000

Kopiujesz kod, wklejasz do notatnika i zapisujesz z rozszerzeniem *.REG.

(Łukash) #11

ibiz a inne zipy normalnie ci zapisuje?może jeszcze potrzebny ci fix do zip ?

(Solozibi) #12

rokko ,

rozpakowałem przesłane e-mailem załączniki - najpierw wprowadziłem do rejestru poprawkę nr /1/, zrestartowałem kompa i NIC - potem wprowadziłem

poprawkę nr /2/, zrestartowałem i NIC nie pomogło… no, ręce opadają. Problem pozostał w tej samej postaci :frowning:

Mało tego,

na forum Discussion in Windows również zgłosiłem problem i odpowiedział mi pan Piotr Palusiński [expert od rejestru],

zamieniłem podanego fixa na “wpisy rejestru”, wprowadziłem te wpisy akceptacją TAK - i też nie pomogło :frowning:

pozdrawiam i zacznę myśleć o reinstalce chyba, …chyba że pojawią się nowe propozycje zanim mnie szlag trafi :slight_smile:

Łukash ,

nie żartuj sobie, bo autentycznie pobierając plik z załącznika pod postem zapisywał mi się jako plik “.php” a nie “.zip” - sam się dziwiłem [GetRigtem]

ale rokko był na tyle uprzejmy, że przesłał mi na adres mejla dwa zipy i dałem radę rozpakować - wyobrażasz to sobie ? :smiley:

dziękuję i pozdrawiam - ibiz

(Kolmar) #13

ibiz , podejrzewam infekcję, daj log z HJ według [tych zasad]. Instrukcję obsługi HJ znajdziesz [TUTAJ].

HijackThis ściągnij z tego miejsca:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … This+2.0.2

Zerknij jeszcze na to…

http://forums.techguy.org/windows-nt-20 … tions.html

(san_chez) #14

A spróbuj zrobić tak: uruchom w trybie administratora wiersz poleceń (start > wszystkie programy > akcesoria > wiersz poleceń) i wpisz sfc /scannow

(Solozibi) #15

san_chez ,

“Funkcja Ochrona zasobów systemu Windows nie znalazła naruszeń integralności” - tak brzmiał oficjalny komunikat windo-visto-sowski

po uruchomieniu wiersza poleceń…

bede musiał skorzystać z propozycji rokka , Hijaki i inne takie, chociaż dla mnie to nowość, i się lekko [a nawet bardziej] obawiam, czy podołam :?

dzięki za propozycje, rady i wszelką pomoc - narazie będę zgłębiał tajniki Thisa Hijaki :shock: - ibiz

(Kolmar) #16

Wcześniej wykonaj jeszcze to:

Start -> Uruchom

…i wpisz

regsvr32 /i shell32

(Solozibi) #17

rokko ,

uruchomiłem polecenie: >regsvr32 /i shell32< - pojawił się komunikat, że zadanie [czy coś tam] zostało wykonane pomyślnie, zrestartowałem notatnika

i dalej… nie mogę wejść do Opcji folderów

tak jak mówisz, trzeba będzie potraktować Hijackiem ten cały syfstem :smiley:

pozdrawiam - ibiz