Nie mogę otworzyć zdjęcia w formacie CR2

Jakim programem mogę otwierać te pliki ?

Lightroomem pewnie byś to wywołał, ale spróbuj darmowym darktable, jeśli twój aparat jest na liście, albo RawTherapee. Tego ostatniego nigdy nie używałem, ale ktoś gdzieś o nim wspominał więc dołączam link.
Adobe udostępnia konwerter do standardu DNG, który to już powinien otworzyć każdy program do obróbki RAW - o ile konwersja się powiedzie :wink:

XnView,w ustawieniach zaznacz aby otwierał pliki raw,crw.

darmowy FastStone otwiera CR2

Użytkownicy Windows 10 w wersji 1903 lub nowszej mogą zainstalować ze sklepu Microsoft narzędzie RAW Image Extension. Dzięki temu aplikacja Zdjęcia będzie potrafiła otwierać/wyświetlać różne pliki RAW. Obecnie nie są obsługiwane pliki CR3, ale to nowy standard zapisu Canona. Dodatek w przyszłości zyska obsługę nowszych formatów zapisu.
W starszych Windowsach wyżej wymienione sprawdzą się wystarczająco dobrze.
Jeśli intencją użycia formatu CR2 było uzyskanie lepszej jakości zdjęć, najlepiej użyć programów do wywoływania RAWów, w przeciwnym przypadku w przyszłości zaoszczędzisz czas przełączając aparat na zapis tylko w JPG.

Pod Windowsem 7 działa coś takiego :slight_smile: https://www.microsoft.com/pl-pl/download/details.aspx?id=26829 i daje wsparcie dla otwierania rawów w systemowej przeglądarce obrazów.