Nie moge pobrać antywirusów, komputer strasznie się wiesza


(Sokolik14) #1

Witam, mam chyba strasznie zawirusowany komputer bo strasznie się zacina i dodatkowo nie mogę pobrać żadnego antywirusa a programu programu Combofix nie da się zaintalować. Wiem, że były już takie tematy, przeczytałem kilka i próbowałem na kilka sposobów jak inni radzili ale to chyba indywidualna sprawa komputera.

Logi OTL - http://wklej.to/YFpHo

Nie było mnie kilka miesięcy w domu i rodzice trochę naszkodzili a niedługo znów wyjeżdżam także bardzo proszę o pomoc:)


(Acorus) #2

Odinstaluj AVG Security Toolbar,StartSearchToolBar,Claro LTD Toolbar,Incredibar Toolbar,IB Updater.Użyj AdwCleaner http://general-changelog-team.fr/fr/dow … adwcleaner z funkcji Usuń

Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart komputera. Zapisz raport, który pokaże się po restarcie. Następnie uruchom OTL ponownie, tym razem kliknij (Skanuj).

Pokaż nowy log OTL.txt oraz raport z usuwania.


(deFco247) #3

sokolik14 , Nie używaj powyższego skryptu, nie jest on kompletny oraz usuwa usługę systemową, która będzie wymagała naprawy:

Na temat używania Combofixa: http://www.fixitpc.pl/topic/7-dezynfekc … -combofix/

Użyty bez potrzeby, gdyż tutaj jest tylko infekcja z pendrive znajdującego się pod literką F:

  1. Pobierz AdwCleaner, zamknij wszystkie przeglądarki internetowe i zastosuj w nim opcję Delete (na Windows Vista/7 program uruchom jako administrator).

Pokaż raport, który powstanie.

  1. Brak loga Extras.txt, co jest spowodowane nieprzestawieniem w OTL opcji Rejestr - skan dodatkowy na Użyj filtrowania. Wykonaj nowe logi z OTL po użyciu AdwCleaner.

  2. Zaprezentuj tutaj raport z USBFix z opcji Listing.

  3. Pobierz SystemLook i wklej w nim:


(Sokolik14) #4

Defco247 wykonuje wszystko według Twojej instrukcji skoro to powyższa, jest zła…

Więc tak

1 Raport programu AdwCleaner - http://wklej.to/29W8w

2 Logi programu OTL po użyciu powyższego programu - http://wklej.to/Sv70y

log Extras.txt - http://wklej.to/LZV9f

3 Straszne problemy z pobraniem USBFix za każdym razem gdy program miał zacząć się pobierać strona przestawała odpowiadać dopiero z chomika udało mi się pobrać i tutaj jest log - http://wklej.to/nn9MV

4 Wykonane

Niestety operacje nie przyniosły skutku, strona Avasta nadal jest blokowana… Może ten pierwszy Pan miał rację?


(Andrzejswit) #5

Powyższy pan nie miał racji i nie wykonuj jego skryptu dopóki nie wypuści poprawki jego :slight_smile:

Z SystemLook miałeś dać log, gdzie plik się znajduje. Nie usunęło to żadnej infekcji. Wykonaj ponownie punkt 4 i daj jakiś log z operacji

Panie, Service Pack 3 by się przydał. Są tu i kwestie bezpieczeństwa i stabilności. Wgraj SP3 po dezynfekcji, w której boję się pomóc, umiem obsługiwać się w OTL i tymi skryptami ale takie u kogoś… coś zepsuć będzie na mnie :stuck_out_tongue:


(Sokolik14) #6

Ten ostatni program nie daje żadnego loga ani nic, po kliknięciu klawisza Look przełącza się na Scaning i po chwili ponownie na Look i tyle, brak żadnych raportów.


(kogart) #7

No to się kolego sam ugotowałeś. Dostałeś skrypt od Acorusa. Jeśli pojawiły się wątpliwości, to trzeba było zwrócić się o ich wyjaśnienie właśnie do niego. Być może znalazł się błąd, który zostałby ewentualnie usunięty. Acorus pomógł tylu osobom, że ja, nie znając się na rzeczy, polegałbym na nim. Teraz masz sprzeczne informacje o wirusie z pendriva i zawirusowanym kompie - z poradą żeby robić reinstalację. Twoi pomocnicy są wylogowani a Acorus, słusznie, dał sobie z tym spokój. Powodzenia.


(Sokolik14) #8

Acorus bardzo chciał bym Ci podziękować, wykonałem wszystko tak jak mówiłeś i wszystko śmiga jak na razie lepiej i stronka Avasta nawet się władowała:) Także wybacz, że Cię na początku nie posłuchałem i jeszcze raz dzięki:)


(Spandau) #9

Tutaj należy się kilka słów wyjaśnień. Każdy kto pisze dużo skryptów może się pomylić. Ale pozostawić użytkownika w błędzie z uszkodzoną usługą systemową i prawdopodobnie nie usuniętą całkowicie infekcją, to nie jest dobre rozwiązanie. Skrypt Acorus , jest nieprawidłowy, usługa wskazana przez deFco247 , jest usługą systemową i nie powinna być usuwana. Dlaczego więc pojawiła się w raporcie OTL. Może być kilka powodów. W tym konkretnym przypadku powodem jest to, że system został zainstalowany na dysku D:\ a nie standardowo C:\ W rejestrze jednak będzie przekierowanie do C:\Windows\system32\ups.exe (mógł to zrobić użyty wcześniej Combofix) co należało w tym przypadku skorygować. Teraz trzeba odtworzyć usługę.

sokolik14 , Uruchom OTL klikasz Skanuj pokaż nowy raport OTL.txt na forum.