Nie mogę pobrać żadnego programu z dobreprogramy

Witam, od pewnego czasu mam problem z pobieraniem plików. Rzecz w tym, że jeżeli ściągnę plik, który waży kilkaset KB i jest odnośnikiem do właściwego pliku do pobrania, za każdym razem wyskakuje mi błąd i komunikat, że nie można odnaleźć pliku i pobieranie się nie powiodło.

Zauważyłam też, że żaden tego plik nie może zostać pobrany na mój komputer i nie wiem co może być przyczyną?

Antywirus, jakaś zapora Windowsa? Proszę o pomoc :frowning:

Używaj szarego przycisku “LINKI BEZPOŚREDNIE” , nie przycisku POBIERZ.

Owszem linki bezpośrednie są rozwiązaniem, ale nie każdy program można pobrać w ten sposób. Ostatnio ściągnęłam ze strony producenta program odpowiedzialny za dobór sterowników do komputera i przez błąd o którym wspomniałam nie mogę go zainstalować. Dlatego szukam rozwiązania a nie innego wyjścia.

Tego typu oprogramowanie to akurat zły pomysł - choć by nawet z tego względu że często tego typu soft pobiera wersje BETA sterowników, a to może być przyczyna większych problemów - aktualne sterowniki pobieramy ze strony producenta sprzętu.

Całkiem możliwe że w przypadku pobierania ze strony dobreprogramy ingeruje antywirus, ponieważ asystent pobierania zawiera komponenty adware i /lub spyware które mogą zostać zainstalowane w podchwytliwy sposób, to samo mogło się tyczyć programu do aktualizacji sterowników.

Jaki posiadasz program ochronny ?, czy w logach/akcjach tego programu nie ma wzmianki na temat problemu ? Czy np ten program z tej strony : http://mpc-hc.org/ pobierasz i instalujesz bez problemu ?

Tak, tego typu programy mogę pobrać i zainstalować. Problem zaczyna się, gdy pobiorę niewielki plik, który jest odnośnikiem do innego. Poszukam zaraz jakiegoś przykładu.

To co Ty nazywasz “niewielkim plikiem, odnośnikiem do innego” to “ASYSTENT POBIERANIA” - program który w zamyśle ma ułatwić instalację mniej obeznanym, a w praktyce wykorzystuje niedoświadczenie użytkownika i jest zaszpikowany ofertami sponsorowanymi i tak naprawdę złośliwym oprogramowaniem w postaci - toolbara, podmiany strony startowej i dostawcy wyszukiwania itp - tak użytkownicy dobreprogramy.pl zostali zhandlowani przez właścicieli portalu za jakiś marny deltasearch toobar. Z tego powodu używaj:

1. Przycisku (na pierwszy rzut oka nieaktywnego/nieklikalnego) Linki Bezpośrednie

2. Pobieraj programy będąc zalogowaną do portalu - dla zalogowanych asystent jest wyłączony

3. Korzystaj ze stron domowych producentów oprogramowania.

4. Korzystaj z bezpiecznego serwisu np softpedia lub filehippo.

Na komputerze mam zainstalowany Comodo Internet Security, nawet jak go wyłączę, nici z pobierania pliku.

Poniżej zamieszczam screena, który obrazuje mój problem:

  1. Pobieram program SLimDrivers ze strony Softsonic.pl

  2. Próbuje zainstalować

  3. Instalacja zakończona niepowodzeniem przez błąd

9i9wz6.jpg

Ten serwis również serwuje “ASYSTENTA POBIERANIA” , w przypadku tego programu akurat chyba nie, ale w samym instalatorze jest oferta sponsorowana :

Przechwytywanie.PNG

która jest brutalnie traktowana przez Comodo z takiego oto powodu: http://forums.spybot.info/showthread.ph … myPCBackup

Zwracaj szczególną uwagę aby odznaczać tego typu ptaszki (jak u mnie na screenie) podczas instalacji oprogramowania

Nie jestem obeznany z Comodo ale to na 99 jego aktywny moduł blokuje instalację.


Naprawdę odradzam ten program. Jeżeli nie możesz sobie poradzić z aktualizacją sterowników to załóż temat na forum

Temat odnośnie sterowników zalożyłam, jednak nie uzyskałam pomocy. Mój problem nadal jest nierozwiązany:

nieznana-usterka-dzwieku-toshiba-satellite-a500-1fq-t551365.html

Dodane 11.11.2013 (Pn) 17:37

Najpierw wysiadł dźwięk, teraz nie mogę na kompie zrobić wielu innych rzeczy, obawiam się że tylko format przywróci ten komputer do pełnej sprawności.