Nie mogę podłączyć laptopa poprzez kabel z routerem. WiFI działa jednakże tylko na jednym urządzeniu

Cześć. :slight_smile: Mam małe zamieszanie z siecią. Nie mogę podłączyć laptopa poprzez kabel z routerem. Diody jednak się palą i w laptopie i w routerze, czyli połączenie jest moim  zdaniem(a internetu nie ma) i kabel jest kupiony sprawny, wcześniej działał i nie widzę w nim żadnego uszkodzenia. Laptop to Lenovo y510p z systemem Windows 7 Professional x64. Wifi jest ale nie mogę się połączyć z kilkoma urządzeniami tylko z jednym. Np Laptop albo smartphone( LG L7 II p710) nigdy razem. Co się dzieje? Czy mogę to jakoś naprawić? Zalecacie reset routera?(8-level wrt-300) Czy obejdzie się bez tego?

Zalecamy podanie jakiś ciekawszych w tym przypadku informacji, jak model telefonu, czy ilość RAMu w komputerze (swoją drogą, pierwszy raz widzę, żeby w sygnaturce ktoś pisał o… rozdzielczości ekranu telefonu).Jakieś dane o konfiguracji sieci? DHCP? ipconfig /all ? Konfiguracja portów? (czy któryś nie jest np. w innej sieci/DMZ?).

Sorry, ale od osoby z 645 postów i 5 lat stażu na forum można wymagać czegoś więcej, niż podania koloru Smartfona przy pytaniu o sieć domową.

Sprawdź czy router nie działa w trybie bridge.

@bachus Masz absolutną rację, przepraszam… :slight_smile: Postaram się poprawić w miarę możliwości. :slight_smile: Na początek ipconfig/all, proszę: http://iv.pl/images/79025362991590492814.jpg. Jeśli chodzi o DHCP to sorka ale nie jestem expertem mimo stażu i ilości postów więc nie wiem za bardzo o co chodzi co mam podać czy jest włączony? Sorka po prostu nie wiem co mam Ci podać w tej kwestii. Jeśli chodzi o konfiguracje portów to jest raczej standardowo nic nie zmieniałem. Jeśli Cię nie zrozumiałem to przepraszam ale nie jestem informatykiem i nie wiem wszystkiego. :slight_smile: Jednak jeśli mnie pokierujesz co konkretnie zrobić by Ci ułatwić pomoc dla mnie to chętnie się dostosuję do Twoich wskazówek.

 

@roobal Nie chciałbym się bardziej pogrążać… :slight_smile: Jednak nie wiem jak mógłbym sprawdzić czy mój router jest w tybie bridge? Google średnio mi podpowiada. :slight_smile: Jak mogę to sprawdzić w moim routerze? 8level wrt-300?

Z ipconfig wynika, że router nie pracuje jako bridge. Zaloguj się do routera i sprawdź w ustawieniach wireless czy nie ma jakichś filtrów mac adresów, sprawdź też ustawienia zapory na routerze.

Sprawdź też filtr mac na zaporze i podaj ipconfig z połączenia kablem. Podejrzewam, że najszybciej pomoże reset ustawień, domlwe routery lubia się przywieszać, na poczatek mozesz go odłączyć z prądu na minutę.

a może spróbować na innym DNS bo ten jakiś dziwny…