Nie moge podłączyć radia, brak dźwięku

zakupiłem sobie jakies bajeranckie chinskie radyjko i wszystko bylo by ok gdyby nie parenascie kabelkow wychodzacych z kostki i radia nie polaczonych ze soba. polaczyłem to kolorami, kable od głośników wychodziły po dwa z kostki wiec polaczyłem oba z jednym z radia (nie wiem czy nie spaliłem przez to wzmacniacza). radyjko odpala sie ladnie, utwor sie odtwarza jednak dzwieku nie ma. w instrukcji mam notke ze jak wszystko jest dobrze tylko brak dzwieku to kable glosnikowe zwarte sa ze soba lub z masa. nie wiem teraz co zrobic z nimi? zalaczam obrazki z kablami (od radia i od kostki) i schematem okablowania w radiu. jakby moglby ktos mi objasnic do czego sa poszszczegolne kabeli, albo chociaz powiedziec jak to uruchomic to bede wdzieczny, bo ja tego nie ogarniam.

[1]

[2]

[3]

Pozytywny traktuj jako + /plus / Negatywny jako minus - czyli masa.zadnego kabla nie wolno Ci połączyć z czarnym bezpośrednio,…Reszta w/g instrukcji.Czerwony do bezpiecznika /tu pisze,że do stacyjki / Oznaczenia PL-przedni lewy TL-tylny lewy.Np.Tylny prawy-podłączasz Zielony i niebieski.Koniecznie podłączaj go przez bezpiecznik ok.20 A,w razie błędu spali się on,a nie to “cudo”

w sumie to nie wiem z czym miałem problem w podlaczeniu, moze zmyliło mnie to ze trzeba bylo laczyc inne kolory kabelkow ze soba. radyjko smiga ładnie, mam jeszcze tylko jeden problem. chciałbym, aby mozna je bylo odpalic bez wlaczania zaplonu. polaczyłem czewrone kabelki ze soba i radio odpala sie tylko przy wlaczonym zapołonie, mam ktorys z nich dac do plusa (zoltego) czy cos innego, aby nie trzeba bylo zaplonu?

Czerwony z Żółtym ale najlepsze rozwiązanie to nie jest. Najlepiej czerwony podłącz do takiego miejsca gdzie napięcie pojawia się po włożeniu kluczyka do stacyjki, przekręceniu kluczyka w położenie w którym zapłon jeszcze nie jest włączony ale na niektórych odbiornikach pojawia się 12V. W różnych samochodach różnie jest to rozwiązane. Jeżeli w twoim samochodzie posiadasz złącze ISO to powinny tam być odpowiednie połączenia. N.p.-http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/kable/isoshop.htm

Czerwony daj na bezpiecznik w którym stale jest prąd,niezależnie od włączonej stacyjki…Ile planujesz głośników i jakiej mocy ? Od tego zależy amperaż bezpiecznika.Zresztą radio może mieć własny bezpiecznik …wbudowany.