Nie mogę połączyć dwóch PC. LAN

Wiec… mama dala mi kompa do wyczyszczenia. Nie chce mi sie modemu od mojego kompa przekładać do tego drugiego i bawić sie.

Mam kabel sieciowy… siecowki zintegrowane na płytach głównych tych komputerów… ale za cholere nie mogę ich połączyć nie wiem co jest nie tak… i to chyba z moim kompem… bo zawsze jak przynajmniej podłączałem kabel bądź odłączałem wyskakiwała wiadomość ‘kabel sieciowy odłączony’ blablabla… a teraz nic cisza… poza tym w połączeniach sieciowych w ogóle chyba nie mam dodanej tej sieciowki… mam kartę ktora nazywa sie ‘Połączenie 1394’ i właśnie dziwi mnie czy to jest ta moja sieciówka czy jakiś inny wybigas… na drugim kompie jest w porządku tak jak powinno ‘Połaczenie lokalne 2 VVias Rhine II Fast Ethernet~’ a u mnie tylko to 1394… co system nie wykrywa mojej zintegrowanej siecówki… czy w czym problem… ? … siecowke mam napewno zintegrowana… kilka razy już łączyłem sie z innymi kompami na starym systemie…

jakieś wskazówki co mogę zmienić/sprawdzić/dodać itp. by działało ?

No i ofc. później chciałbym jeszcze udostępnić neta na tego drugiego kompa…

Sprawdź w menedżerze urządzeń czy masz kartę sieciową ethernet prawidłowo oprogramowaną - sterowniki?

Kabel jakim się łączysz to kabel cross?

To na początek rozwiązywania problemu :smiley:

  1. niektóre płyty główne (np. moja stara intelowska) miała możliwość wyłączenia LANu z poziomu BIOSu… zobacz tam czy jest ok

  2. jak przedmówca napisał… sprawdz, czy sieciówka jest w menadzerze urządzeń włączona… jak nie to oczywiście zrób to…

  3. kabel napewno jest ok?

możesz kontrolnie zobaczyć przy gnieździe Ethernetowym czy mryga dioda sygnalizująca wymianę pakietów…

z mojego doświadczenia niewielkiego myśle że to 1 lub 2 wymieniony punkt…