Nie mogę połączyć się bezprzewodowo z internetem

(A 4) #1

Witajcie.

Mam laptopa Fujitsu-Siemens Esprimo V6535 i jest w nim wbudowana karta Wi-Fi 802.11b/g.Zainstalowałem sterownik do Wlan ze strony producenta.Na pasku zadań pokazała się ikonka połączenia sieci bezprzewodowej,lecz przekreślona.Dodatkowo zainstalowałem program JiWire do obsługi sieci.Problem w tym,że gdy prawym przyciskiem myszy kliknę na ikonę połączenia i wybiorę :wyświetl dostępne sieci bezprzewodowe ,dostaję info,iż system windows nie może skonfigurować tego połączenia bezprzewodowego.Spróbowałem tym programem JiWire,ale w zakładce connect nie ma żadnych dostępnych połączeń. Zastanawia mnie też jedno.Na przodzie obudowy mam taki suwak z literką W(on off).W instrukcji podają,iż jest to włącznik/wyłącznik dla komponentów radiowych.Jednak gdy go przesunę na pozycję ON-nic się nie dzieje. Może ktoś miał podobny przypadek i wie,co należy zrobić,by móc połączyć się bezprzewodowo?

(dark__jedi) #2

Co Fujitsu to inne rozwiązania...

Zdecydowanie musisz, mechanicznie włączyć sieć wifi, powinna zapalić się dioda i dopiero teraz zacząć próbować konfigurować sieć.

(A 4) #3

Świetnie,tylko jak to zrobić?

(Lukaszk 89) #4

A sterowników z lapem nie miałeś?Czy pod inny system były?(ja np. miałem problem ze sterami pod xp).Tak jak poprzednik, powinna zapalić Ci się dioda że w ogóle sieć bezprzewodowa jest w Twoim lapie włączona.Sprawdź w menadżerze zadań czy poprawnie wykrywa Ci WLANa.