Nie mogę połączyć się w standardzię N

Witam

Mam mały problem

Posiadam Router który w pełni wspiera standard N (Netgear DGN2000)

Posiadam także netbooka który także ma kartę bezprzewodową w tym standardzie (Asus eee 901)

Mimo to nie mogę nawiązać połączenia w standardzie N…

Router skonfigurowany na nadawanie w N, asus łączy się a w chmurce połączenia sieciowego wyskakuję prędkość standardu g :?

Żeby być pewnym sprawdziłem przesyłanie pliku 4gb przez WiFi i prędkość też wskazuję na standard g

Asus ma na pokładzie Windowsa XP więc postanowiłem przetestować to wszystko na Windowsie 7.

Wziąłem więc laptopa z Wiin7 zrobiłem ponowny test kopiowania pliku przez WiFi i ponownie prędkości wskazują na standard g :frowning:

Jakość połączenia w obu przypadkach maksymalna (nie ma znaczenia czy jestem w tym pokoju to router czy dalej)

W załączeniu screeny routera:

image_id: 3913

image_id: 3914

Nie ma znaczenia czy przełączę tryb na 270 czy na 130

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam

Witaj!Sprawdź tak:

-czy nie podłączyłeś jakiegoś urządzenia jeszcze po wi-fi (telefon, ramka do zdjęć itp)które wymusza pracę całości w niższym standardzie

-czy nie masz na sztywno ustawionego standardu G na kartach sieciowych (niektóre karty mają taką możliwość )

-czy firmware w routerze jest najnowsze

-czy sterowniki kart sieciowych są aktualne

Jak to nie pomoże poeksperymentuj z ustawieniami zabezpieczeń

Może podasz konkretne wartości prędkości przesyłania plików.

żadne inne urządzenie nie jest w czasie testu podpięte, sterowniki jak i firmware najnowsze, w obu laptopach sa inne pakiety zabezpieczające (wyłączenie ich nic nie daje).

Ustawienie jedyne które można zmienić związane ze standardem n do “Enable N on Ad-hoc”. To opcja zupełnie się nie tyczy mojej sytuacji ale dla świętego spokoju przetestowałem przesłanie pliku z włączonym w/w opcją i nadal to samo…

W krótkich momentach do 20 Mb/s (żeby nie było nieścisłości - Megabitów :stuck_out_tongue: )

Próbowałeś wyłączyć (zmienić sposób) szyfrowanie połączenia?Spotkałem się z sytuacją (w routerze Linksys WRT120N) że najnowszy firmware miał błąd który powodował że karty realteka mogły łączyć się tylko według standardu G rozwiązaniem było wgranie starszego,może tu leży rozwiązanie.

Na starym firmware działo się tak samo (obojętnie czy szyfrowanie było włączone czy nie).

Wgrywałem także słynny już soft alternatywny który uaktywnia więcej opcji ale to i tak nie pomogło.

Dodam, że jestem zmuszony korzystać z najnowszego oryginalnego softu gdyż tylko on umożliwia połączenie kart sieciowych który MAC Adres zaczyna się od dwóch zer (nie chce zmieniać ręcznie MAC)