Nie moge polaczyc sie z routerem

Witam uzytkownikow,

mam problem z polaczeniem sie do sieci bezprzewodowej, przez router d-link dir-615…

sprawa wyglada tak kupilem nowego laptopa i chialem go podlaczyc do sieci niestety za kazdym razem jak probuje sie polaczyc wyskakuje mi abym wpisal network security key mismatch… na wszystkich innych lapkach podlaczonych do tego routera dziala ten sam pin lecz nie do tego i kompletnie nie mam pojecia jak mam rozwiazac ten problem

prosze o pomoc

Pozdro

Zmień go, może masz włączony caps-lock etc. Ew może masz włączone filtrowanie mac.

aktualnie znajduje sie w anglii i nie jestem adminem tego routera dlatego nie chcialbym zrobic cos co moglo by wplynac na innych uzytkownikow domu w ktorym mieszkam… a jak mam zmienic tego maca(laptop pracuje na win 7 a kozystam na swoim starym na viscie)

Ale Mac w laptopie czy w routerze? Jeżeli chcesz zmienić mac adres w karcie w swoim laptopie to wchodzisz w menedżer urządzeń, potem w kartę sieciową której adres chcesz zmienić, potem zakładka zaawansowane i opcja Network Adress. I tam zmieniasz mac.

Natomiast jak nie chcesz się męczyć to najprościej będzie resetowanie ustawień, ale to wiąże się z ustawianiem wszystkiego od początku, dla wszystkich użytkowników.

znalazlem i co mam wpisac w “value”??

Ja nie jestem duchem świętym i nie wiem gdzie to value, w routerze, w systemie.

juz zmienialem adres mac w systemie na adres tego lapka z ktorego teraz korzystam i nic to nie pomoglo jak neta nie dalo sie polaczyc tak dalej sie nie da

Czyli rozumiem, że masz mac adres taki sam w routerze i taki sam w systemie?

nie aderes w systemie mam inny ale wlasnie znalazlem podelko od routera i tam jest adres mac id: mam go wpisac w adres mac w systemie??

Zmiana adresu MAC nic nie da. Ewentualnie na MAC laptopa, który był kiedyś używany z tym routerem i jego wpis został w routerze. O ile w ogóle ma włączone filtrowanie MAC.