Nie mogę poprawnie ściągnąć nic z neta, nawet ze stron:>


(Trek99) #1

Jest rozkmina, mam kompa z winxp SP2 i nie mogę nic poprawnie zassać z neta. Poprawnie, czyli że po ściągnieciu czegokolwiek wywala mi błędy przy uruchamianiu ściągniętego pliku.

I tak:

  • gdy zasysam pliki z rapidshare w formacie rar, to przy rozpakowywaniu wyskakują mi informacja, że „nieprawidłowe CRC” (podobnie jak w przypadkach, gdy wpisze się błędnie hasło do kodowanego archiwum).

  • gdy oglądam filmiki na youtube, smog, czy innych stronach tego typu, to przez jakiś czas normalnie się odtwarza, a w pewnym momencie filmik się pauzuje (mimo, że na pasku postępu filmiku widzę, że załadował się już cały) i wyskakuje napis „loading”, tak jakby nie załadował całego filmiku, ale to „loading” nigdy już nie znika i filmik stoi w miejscu.

  • gdy zasysam np. darmowe programy ze stron, to jak je odpalam i instaluje, to wywala mi różne komunikaty, najczęściej, że „nieznany błąd” i przerywa instalację (przez to nawet nie mogę Javy zainstalować wrr).

  • gdy przeglądam strony, na których jest dużo zdjęć (:wink:), to jedno na kilka zdjęć wygląda, jakby zostało w poprzek przecięte na dwie części, górną i dolną, jedna część przesunięta w poziomie względem drugiej i dodatkowo cała fota ma odwrócone kolory.

  • jeśli już zassam jakaś mp3 i mi się odtwarza, to podczas słuchania co jakiś czas przeskakuje muza o kilka sekund do przodu i towarzyszą temu zakłócenia/zniekształcenia słyszane w głośnikach.

  • na skype, mniej więcej przez połowę czasu trwania rozmowy przerywa mi dźwięk i nie mogę zrozumieć drugiej osoby, mimo, że w tym samym czasie mój rozmówca słyszy mnie normalnie.

Oto najbardziej widoczne objawy, wszystkie występują na Mozilli, Operze i IE. Dzieje się tak nawet tuż po formacie kompa. Fakt, że aktualizacje winxp ściągają się, instalują i nie wywalają błędu, to samo z antywirami- niezależnie jakiego bym aktualnie nie używał.

Help i dzięki,

KAPSEL


(niezDarek) #2

Daj najlepiej logi z Combofix i HijackThis

Logi dajesz na http://wklej.org lub http://www.wklejto.pl/ a w poście dajesz tylko link

możliwe że wina leży po stronie twojego dostawcy internetu


(Trek99) #3

oka, oto logi:

http://wklej.org/id/75253/

http://wklej.org/id/75254/

mam kompa w sieci LAN, ale innym uzytkownikom normalnie śmiga wszystko,

dzięki, KAPSEL


(Hindol) #4

to są efekty przekłamań w transmisji

sprawdź swoje połączenie fizycznie - czy kabel nie jest wygięty, przetarty itp, spróbuj innego kabla, jeśli to USB to przełącz do innego gniazdka

zgłoś problem adminowi/dostawcy sieci


(huber2t) #5

otwórz notatnik i wklej

Z menu Notatnika -> Plik -> Zapisz jako -> Zmień rozszerzenie z .txt na wszystkie pliki -> zapisz pod nazwą Fix.reg

Uruchom ten plik, uruchom ponownie komputer

usuń ręcznie folder C:\Qoobox oraz Combofix , usuń instalkę Combofix z dysku.

Przeczyść system Ccleanerem

Wykonaj optymalizację autostartu

Wyłącz i włącz przywracanie systemu na wszystkich dyskach. Instrukcja

Przeskanuj obszar całego komputera http://www.kaspersky.pl/virusscanner.html Daj raport z niego na forum


(Trek99) #6

Wow huber2t, jesteś świetny, zrobiłem wg. Twoich wskazówek i część rzeczy się naprawiła:) Dzięki wielkie.

Filmy z sieci i programy z neta zasysają się już normalnie:> Za to oglądane zdjęcia na stronach oraz filmy na smogach i youtubach nadal mają tą samą usterkę:confused:

Poradzisz coś jeszcze?