Nie moge przerzucić windowsa z dysku na dysk

Witam! !!

Kupiłem nowy dysk i chcem przerzucić windowsa i dane na nowy dysk 320GB.

Próbowałem z programem norton ghost 12 ale tam można z pc na pc, a z dysku na dysk niestety nie można :frowning: .

Prosze bardzo o szybką pomoc! !!

diego1121 ,

Poczytaj Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

CHCĘ przerzucić. Ghost 11.5, Acronis True Image, DriveImage, Partition Saving i wiele innych.

Próbowałem programem DriveImage zrobiłem kopie odłączyłem stary dysk i nic :frowning: .

Ustawiłem w biosie żeby startował z tego nowego dysku ale pisze włóż dysk chodż dysk jest podłączony bo gdy znowu podłączyłem stary by sprawidzić to ten nowy wykrywa.A więc co mam zrobić może macie pomysły. :frowning: :frowning:

Acronis True Image i to nie kopiujemy ale należy użyć funkcji klonowania.Trial ma te funkcje zablokowane.

Kopie systemu można jedynie przywrócić ,a klon można przenieść na inny dysk .

A więc zrozumiałem że gdy użyje programu Acronis True Image 11.0 (fullwersjon) i zklonuje windowsa to będzie działać.??

Spróbuj tego sposobu. Tak poza tym jakie masz dyski?

Pozdrawiam!

Stary dysk maxtor 20GB a Nowy WD 320GB SATA2 (WD3200AAKS)

Dodane 17.11.2009 (Wt) 19:07

Mam pytanie co muszę zrobić z tych funkcji :

-wykonanie obrazu całego dysku/dysków do jednego obrazu;

  • wykonanie obrazów kilku partycji w tym samym czasie;

  • tworzenie kopii zapasowej na dysku/partycji lokalnej

  • tworzenie kopii zapasowej na serwerze lokalny;

  • tworzenie kopii zapasowej na serwerze globalny;

  • wykonanie obrazu w postaci bootowalnego obrazu ISO (u mnie ta opcja nie zadziałała albo nie potrafię jej jeszcze obsłużyć).

Powyższy temat to kopiowanie,przywracanie systemu np.po awarii systemu

Aby system z dysku A mógł się uruchomić na dysku B musi zostać sklonowany na dysk B tj.musi znaleźć się tam obraz systemu plus wszystkie parametry dysku A dlatego mówimy o klonie nie kopi.Acronis True Image 11.0 zrobi to bezproblemowo.

Dysk jest w ogóle obsługiwany przez Windowsa?

Ciebie interesuje to:

Jeśli chcesz klonować cały dysk lub to:

Jeśli chcesz klonować tylko partycję z Windowsem.

Pozdrawiam!

Witam ,ja klonowałem programem Acronis True i jest rewelacyjny.Po wykonaniu klonowania jak wyłączysz kompa to koniecznie odłacz stary dysk i wtedy odpal system.Program rewelka,przed klonowaniem poustawiałem partycje jak chciałem i wszystko chodzi pięknie,Pobrałem wersję demo ograniczona czsowo,ale to wystarcza,kupic raczej ciężko za ok 230zł,no chyba ze się klonuje na co dzień. :slight_smile:

Pozdro.