Nie mogę przydzielić wolnego miejsca do żadnej partycji

Witam. 

Nie jestem w stanie przydzielić nieprzydzielonych  20GB na laptopie.

Anyone help? Acer MS2436

Defragmentowałem już wszystko Auslogics Disk Defrag a pomimo to nie da się nic zrobić z tą przestrzenią…

Defragmentacja nie jest konieczna do tego celu.

http://zapodaj.net/a80d65adb55f8.jpg.html - link do zdjecia.

Mało tego. Nie mogę zmniejszyć partycji C. Jest zmniejszona do maximum możliwości Windowsa. A chcę żeby miała 50 GB.

  1. Masz w tym lapku 2 dyski? Miejsce nieprzydzielone jest na drugim dysku, a nie na tym samym i dlatego nie możesz go przydzielić.

  2. Operacje na partycjach najlepiej przeprowadzać zewnętrznymi programami, np. EASEUS Partition Master http://www.dobreprogramy.pl/EASEUS-Partition-Master,Program,Windows,12861.html

Własnie zauważyłem że są dwa. 

HGST HTS545050A7E380

SATA SSD

 

Nazwy spisałem z menadżera urządzeń. Możesz wyjaśnić o co chodzi? Laptop należy do mojej dziewczyny. Ona kompletnie się na tym nie zna i sama nawet nie wiedziała że to ma dwa dyski.

Nie można utworzyć partycji większych niż pojemność dysku o ile dyski nie są spięte raid-em, więc możesz utworzyć nowy dysk na tym wolnym miejscu i wtedy będą widoczne dyski C D i E, jeśli chcesz aby były tylko dwa dyski C i D, to przekopiuj dane z dysku D na dysk E, a następnie w tym menadżerze urządzeń usuń dysk D, wtedy będzie można powiększyć tą partycję gdzie masz dysk C i zmienić literkę dysku z E na D.

 

Pozdrawiam

Wystarczy utworzyć partycję na całym dysku 1. Pojemność tego dysku niecałe 20 GB nie jest powalająca żeby go dzielić. Peny już mają wiekszą. I na tym jednym działaniu by można było poprzestać. Powiększanie partycji z dysku 0  C systemowej nie widzę sensu że względu na i tak dużą 248 GB. Dodatkowo wykazana wolna przesztrzeń dysku C i D nie zmusza żeby którąś a szczególnie C systemowa była konieczność jej zwiększania. Jeśli już to bardziej logiczne by było zmniejszenie C a powiększenie D na dane.

Taki mam zamiar. Chce zmniejszyć C ale się nie da.

Da się. Nie czytasz tego co napisałem wcześniej.

Zaproponowany Easueus Partiton Master wymaga instalacji w systemie. Może jest wygodne i decyzja należy do użytkownika. Można użyć do operacji jakie będą potrzebne w tym przypadku program zewnętrzny botowany z płyty cd czy pena gparted. Filmiki można znaleźć w necie czy przeczytać obsługę. Albo poprosić kogoś.