Nie moge ściągać z Rapidshare.com

Mam taki problem, sciągałem często z rapidshare różne rzeczy a tu od wczoraj nie mogę, bo mi wyskakuje że “Your IP address 89.171.20.76 is already downloading a file. Please wait until the download is completed” Wiem co to oznacza, oznacza to że mój adres IP właśnie sciąga coś z rapidshare, ale ja nic nie sciągam… Mam internet radiowy i wszyscy co mają ten sam internet co ja mają stałe IP, czyli takie samo co ja! I teraz mam pytanie, czy da się jakoś sprawdzić kto ściąga z tego adresu IP “89.171.20.76” bo koleś już przesadza, ściąga już 3 dni i nie mam dojścia do rapidshare.com

Jak masz do niego numer gg to jest tam opcja sprawdzenia IP jak jest dostępny użytkownik.

Porozmawiaj z administratorem, niech zobaczy kto najbardziej obciąża łącze i dowiesz się. Można wystosować karę w stosunku do tej osoby w odcięciu internetu na jakiś czas. Nauczy się :slight_smile:

y… kupując sobie łącze internetowe można chyba je wykorzystywać jak sie chce i ile się chce ?

skoro nie ma limitów to można “ssać” ile wlezie … i nie widzę powodu by karać jakąś osobę za to że ciągle coś ściąga !?

w tym przypadku wina stoi bardziej po stronie dostawcy neta .

A jak Ty ściągałeś to kto inny nie miał dojścia.Jak nie chcesz mieć limitu to wykup sobie konto premium.

Nie wiedziałem,że w umowach na internet jest zapis o rapidshare mówiący kto ile może z niego pobierać :o .Każdy może sobie ściągać co chce i kiedy chce,kto pierwszy ten lepszy.Jak się zakłada internet to trzeba się zorientować co i jak a nie potem wielkie rozczarowanie.

Tak. Masz dwa wyjścia:

  1. Wykupić zew. adres IP u dostawcy neta ( powinien dawać taką możliwość)

  2. Wykupić konto premium na rapidzie.

Czytajcie ze zrozumieniem.Chodziło mi o wykrycie, kto pobiera najczęściej z rapidshare.I dlatego trzeba wyjaśnić sobie wcześniej z administratorem.

Niektórzy to zbyt dosadnie biorą do siebie i to też na to trzeba zwrócić uwagę.

Na rapidshare są.

W tym przypadku RS to się nie sprawdza. Ludzie “czatują” jak tylko się skończy pobieranie i zaczynają zaraz nowe.I tworzy się błędne kółko.Więc chyba powinien być zapis jeżeli chodzi o RS i jakieś ustalane zasady. :slight_smile:

Może być sytuacja, że się zaloguje, i zacznie ściągać, i ktoś również na jego konto.—to tylko możliwość.

No nie żartuj i co jeszcze,może niech do każdej strony zrobią limit wejść w danym miesiącu.

Ejj ludzie! nie kłućcie się! Mi chodzi o to aby tylko gościa wyłapać i załatwić z nim sprawe! Ja mieszkam na niewielkiej wsi, więc dużo osób od nas nie ma neta radiowego, praktycznie same dzieci neostrady… :? Ja nie ściągam zbyt wiele z RS zazwyczaj włączam tylko komputer na noc i tyle, robię tak może 2 razy w tygodniu chyba że jest dużo do ściągnięcia, a ten koleś jedzie już 3 dni i 3 nocki! to zaczyna być wkurzające! Wiem jakie są limity na RS, znam je doskonale na pamięć i wiem dużo o koncie premium, ale w moim przypadku kupno konta premium jest wcale a wcale nie opłacalne, bo teraz rs zrobił taki limit że jeżeli ktoś nie ma konta premium to sciąga z prędkością 64kb/s. A moje maxymalna prędkość to jest właśnie 64kb/s, bo mam 512… Ja niestety internetu nie wybierałem, mój ojciec go kupował i on ponoć się zna, i teraz właśnie wszystko wychodzi na wierzch, nawet nie mogę wykupić zewnętrznego IP…;/

Ja też mam ten sam problem… tylko ze tak jest od dłuższego czasu :confused:

Niewiem co mogę zrobic…

doradźcie coś konkretnego , z góry dzięki

A może spróbować zainstalować TOR, bo on przecież maskuje adres ip http://www.torproject.org/index.html.pl

A jest może jakiś program, który pokazuje aktywność w danej sieci WiFi? Kto ma włączonego kompa itp.