Nie moge sformatować dysku ani zainstalować WINDOWSA

Witam ostatnio mojemu wujkowi przestał działać komputer nie wiem co mogło być tego przyczyną, ale nie moge wgrać żadnego system ani sformatować dysku żadnym sposobem próbowałem wiele razy i przypomniałem sobie, że mógłbym sie was poradzić. A i moge wejść tylko do biosu :? Pozdrawiam

a co dokładnie się dzieje?

jakiś komunikat zapodaj, czy coś…

No tak bez powodu nie chce sie system wlaczyć i nie mogę sformatować rozumiesz ? Nic nie moge nawet wlaczyć wgrywania nowego systemu. Wujek mi go podwiezie wyczyszcze go rozbiorę może cos sie wysuneło np ramy. No nie wiem probowałęm wgrać i nic :confused:

A masz włożoną podczas bootowania płytę z Windowsem?

Jeśli nie, to się nie dziwie, że się nie włącza, bo nie ma co

Jeśli tak, to sprawdź, czy w BIOSie jest ustawione bootowanie z CD

tyiace razy wgrywałęm WINDOWSA!! Chyba wiem ze trzeba zmienic na botowanie NIC ale to nic nie moge zrobic

Napisze cos wiecej jak bede mial kompa jego w chacie

wyciąg wujka dysk, włoż do swojego koma i odpal z twojego dysku go i na twoim kompie sformatuj i wgraj wina na wujka dysk i pozniej włoz z powrotem wujka dysk i powinno chodzic

Najpierw sprawdź czy dysk jest wykrywany przez bios, jeżeli nie, a kable są dobrze podłączone to dysk do kosza

janiś , w takiej konfiguracji Windows będzie działać na kompie autora tematu, ale gdy dysk przełoży on do kompa wujka, już nie będzie (inna płyta główna i w ogóle inna konfiguracja).

Skoro masz właczone botowanie z CD i nic się nie dzieje to albo płyta z systemem uszkodzona albo napęd nie umie jej zczytać a może uszkodzony napęd.

Wujek Linuxa nie miał przypadkiem?

To nie miałoby żadnego znaczenia, bo jeśli nie można uruchomić komputera, a dysk nie daje znaku życia to “co ma piernik do wiatraka”? :-x

jakoś zawsze jak mam taki problem jak kolega i używam mojego sposobu to chodzi idealnie i nic sie złego nie dzieje a już nie raz tak robiłem z wieloma komputerami

hmmm a co to za problem że będzie inna płyta, procek, ram itp… przecież jak dokupujesz nowego procka czy RAM to kompa to nie zmieniasz chyba HDD :lol:

Inny Procek, inny ram czy inna karta graficzna nie potrzebuje formatu bo windows te części wykryje bez problemu dopiero po zmianie płyty głównej zaczynają się problemy windows nie wykrywa płyty przez to windows może nie wystartować albo wystartuje ale będzie się wieszał i pokazywał bluescreeny, wtedy potrzebny jest format lub wystarczy wsadzić płytę z windowsem do napędu i wybrać instalacje bez utraty danych jest jeszcze jedno rozwiązanie ale to jest bardzo trudne sam nie wiem na czym polega to 3 rozwiązanie może ktoś inny będzie wiedział.

Witajcie przepraszam że nie mogłem odpisać jakośnie miałem czasu. Sprórbuje zrobić z tym dyskiem najpierw sformatuje a pózinej wgram na niego system jak odpali to znaczy, że dysk ok a jeżeli nie odpali włoże swój dysk i powinno chadzać no chyba ze coś innego sie stało, ale wtedy komp by sie nie uruchomił. Nie wiem może ram spalony. Jak będę go miał w moich rękach powiadomoie waś co jest nie tak

Pozdrawiam