Nie moge sformatować dysku C (XP)


(Dmydlarz) #1

Witam. Piszę bo mam problem z formatowaniem komputera w Windowsie XP Home Edition. RObiłem to już kilka razy, także myślałem, że nie będzie żadnych problemów. Dysk D moge spokojnie sformatować, natomiast nie moge sformatowac dysku C. Oczywiscie jak zawsze przy formatowaniu, wkladam plytke z windowsem i wlaczam zainstaluj winodws xp i wybieram opcje "Nowa instalacja", potem sie kopiuje pliki i wchodzi w ten niebieski caly smieszny program. I tam moge naprawic aktualna wersje windowsa, albo zainstalowac na partycji D, z wczesniejszym jej sformatowaniem. Jakos kiedys wszedlem w format partycji C, ale dostaje komunikat ze nie mozna sformatowac, gdyz znajduja sie tam pliki potrzebne do ukonczenia instalacji :-/, probowalem przez wiersz polecen, to dostalem komunikat ze nie mozna sformatowac dysku systemowego, a takze przez dyskietke startowa - o ktorej pisalo jak zrobic na tym serwisie ale dostaje komunikat Disk Error I/O i cos tam zebym wymienil dysk i wcisnij dowolny klawisz. Co mam teraz zrobic?


(Miniuka) #2

Chyba coś źle robisz. Najpierw instalujesz, a później formatujesz??

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=85950&highlight=format

Więcej informacji


(Kosior6) #3

Kolego reason90 , a instlacje zaczynasz z poziomu Windowsa, z robisz boot z CD przed startem systemu ???? Bo jeśli w Windowsie to nie masz się co dziwic, nie sformatujesz partycji na której masz system i pliki potzebne do instalacji....

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=87114

Mój poradnik jak poprawnie zaiunstalowac system...:slight_smile:


(Dmydlarz) #4

Wielkie dzięki! !!


(Miniuka) #5

ppm-->Mój komputer-->zaawansowane--> przy uruchamianie i odzyskiwanie wybierasz ustawienia i wybierz domyślny system, lub zeby się uruchamiał po 1 sek :slight_smile: