Nie mogę sformatować dysku twardego

nie mogę zrobić formata dyka chronionego przed zpisem ponieważ wyskakuje mi taki komunikat Nie można sformatowaą tego dysku. Zakończ działanie wszystkich narzędzi dyskowych i innych programów, które korzystają z tego dysku oraz upewnij się, czy w żadnym oknie nie jest wyświetlana zawartość dysku. Wtedy ponów formatowanie 10 sprawdzałem i wszystko jest wyłączone

jak się usuwa zabezpieczenie przed zapisem?? :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :!:

A nie jest to czasem partycja, na której była Vista? Jeśli tak, to najprościej usunąć tę partycję i założyć ją na nowo.

ryba752

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z regulaminem forum, a następnie z tą stroną oraz tym tematem. Po zapoznaniu się proszę poprawić tytuł tematu, używając przycisku icon_edit.gif

Może na tym dysku, który chcesz sformatować masz zainstalowaną zaporę ogniową, bądź program antywirusowy, który ma uruchominą ochronę w czasie rzeczywistym ?

mam tam zainstalowanego nortona 2007 co to jest partycja

mam windows xp h e

nie jestem zabardzo wtajemniczony w te wszystkie nazwy

jeżeli na partycji którą chcesz sformatować jest system to w ten sposób jej nie sformatujesz

mam 2 dyski c i d na c mam system a d chce sformatować

co to jest partycja?? :o :shock:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Partycja_(informatyka

Może właśnie tego Nortona 2007 masz zainstalowanego na dysku (partycji) D, którą chcesz sformatować ? Jeżeli ma on uruchomioną ochronę w czasie rzeczywistym, to nie sformatujesz dyku D. Musisz najpierw wyłączyć Nortona 2007. Chyba, że jest on (Norton) zainstalowany na C, więc nie przeszkadza to, że Norton jest włączony.

jest tak jak mówisz a nie wiecie jak usunąć zabezpieczenie przed zapisem?? :^o :^o :evil: :twisted: :wink: :roll:

jeżeli chcesz zrobić format to polecam: WD Cleaner, ale stracisz wszystkie dane! z całego dysku!,a nie z jednej partycji

Program skasuje pliki z całego dysku. Spowoduje on, że dysk będzie jak ze sklepu.

Pisałem już o tym programie Poczytaj --KLIK—

A jak usunąć zabezpieczenie przed zapisem??