Nie mogę sformatować dysku twardego

(system) #1

nie mogę zrobić formata dyka chronionego przed zpisem ponieważ wyskakuje mi taki komunikat Nie można sformatowaą tego dysku. Zakończ działanie wszystkich narzędzi dyskowych i innych programów, które korzystają z tego dysku oraz upewnij się, czy w żadnym oknie nie jest wyświetlana zawartość dysku. Wtedy ponów formatowanie 10 sprawdzałem i wszystko jest wyłączone

jak się usuwa zabezpieczenie przed zapisem?? :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :!:

(Mireczek) #2

A nie jest to czasem partycja, na której była Vista? Jeśli tak, to najprościej usunąć tę partycję i założyć ją na nowo.

(Kaka') #3

ryba752

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z regulaminem forum, a następnie z tą stroną oraz tym tematem. Po zapoznaniu się proszę poprawić tytuł tematu, używając przycisku icon_edit.gif

(Seba86mu) #4

Może na tym dysku, który chcesz sformatować masz zainstalowaną zaporę ogniową, bądź program antywirusowy, który ma uruchominą ochronę w czasie rzeczywistym ?

(system) #5

mam tam zainstalowanego nortona 2007 co to jest partycja

mam windows xp h e

nie jestem zabardzo wtajemniczony w te wszystkie nazwy

(Maciej654) #6

jeżeli na partycji którą chcesz sformatować jest system to w ten sposób jej nie sformatujesz

(system) #7

mam 2 dyski c i d na c mam system a d chce sformatować

co to jest partycja?? :o :shock:

(Maciej654) #8

http://pl.wikipedia.org/wiki/Partycja_(informatyka

(Seba86mu) #9

Może właśnie tego Nortona 2007 masz zainstalowanego na dysku (partycji) D, którą chcesz sformatować ? Jeżeli ma on uruchomioną ochronę w czasie rzeczywistym, to nie sformatujesz dyku D. Musisz najpierw wyłączyć Nortona 2007. Chyba, że jest on (Norton) zainstalowany na C, więc nie przeszkadza to, że Norton jest włączony.

(system) #10

jest tak jak mówisz a nie wiecie jak usunąć zabezpieczenie przed zapisem?? :^o :^o :evil: :twisted: :wink: :roll:

(michall36) #11

jeżeli chcesz zrobić format to polecam: WD Cleaner, ale stracisz wszystkie dane! z całego dysku!,a nie z jednej partycji

Program skasuje pliki z całego dysku. Spowoduje on, że dysk będzie jak ze sklepu.

Pisałem już o tym programie Poczytaj --KLIK---

(system) #12

A jak usunąć zabezpieczenie przed zapisem??