Nie moge się połączyć internetem , choć wszystko jest OK

Mam problem z połączeniem się z internetem na drugim kompie. Internet ADSL 16MB/s ,komp połączony przez kabel z routerm FRITZ!Box Fon WLAN 7170. Kiedy podłączam kabel odraz uwykrywa polączenie czyli 100MB/s wysyła pakiety ale ich nie otrzymuje spowrotem , podlączałem go też przez WLAN i nie działa choć na moim kompie bez problemów. Kombinowałem z tworzeniem nowych połączeń , od nowa ustawiałem całe połączenie i nic. Jakieś pomysły jak to naprawić?

Powiedz mi czy problem występuje na komputerze z MS VISTA? Masz takie dane jak DNS itp?

Na Win2k , przedwczoraj jak robiłem kompa było ok ale dziś już nie jest. A o co chodzi z tymi DNS?

DNS to taka usługa dzieki której po wpisaniu http://www.onet.pl znajduje ci tą strone. Gdyby nie było DNSow domeny by nie mialy sensu. Musialbys wchodzic na adres ip serwera 213.193.x.x a tak wpisujesz sobie domene i już. Gdy nie działa DNS, nie działają strony natomiast gg i podobne programy działają.

Sprawdź czy masz włączone na kompie automatyczne pobieranie ip i czy router ma włączoną tą usługę…