Nie mogę się połączyć przez WIFI

(Paluch Ti) #1

Witam mam taki problem otóż czasami w sieciach bezprzewodowych znajduje mi polączenia i jak chcę się do jakiegoś podłączyć to za każdym razem nie mogę mimo tego że mam 5 kresek na 6 i siła sygnału jest dobra. Ktoś wie co może być nie tak?

(ghost-001) #2

A te sieci bezprzewodowe z którymi próbujesz się łączyć nie są przypadkiem zabezpieczone przed dostępem osób niepowołanych :smiley: .

Zobacz czy na ikonkach wykrytych sieci nie ma kłódek symbolizujących właśnie sieci zabezpieczone.

Pozdr.

Zdzisław

(Paluch Ti) #3

jest napisane że sieć jest niezabezpieczona. daje screena jak to wygląda ale teraz jestem w innym miejscu i nie mam takiego zasięgu ale jak już pisałem miałem 4 kreski na 5 (w pierwszym poście się pomyliłem) a na screenie jest 1 wiec nie patrzcie na to. więc co może być przyczyną skoro sieć jest niezabezpieczona, sygnał jest dobry a nie chce się połączyć?

przykładowy screen:

6637c7e1a6fc9091m.jpg

(Jonek29) #4

1.Opcja masz inny kanał łącznia przez wifi

2.Opcja Vista jest tak bezmyślnym systemem jeśli chodzi o w wifi że szkoda słów, kiedyś spędziłem przy instalacji wifi w Viście ponad 4 godziny :x

(Paluch Ti) #5
  1. a jak sprawdzić ten kanał?

2. Sterowniki mam zainstalowane te co się same zainstalowały więc nie wiem co może być nie tak...

(Jonek29) #6

PPM na Mój komputer -> zakładka sprzęt -> Menadżer sprzętu -> karty sieciowe -> wybierz tą na której piszę wireless wejdź we właściwości 2 zakładkę i tam będzie wybór kanału.

(Paluch Ti) #7

nie mam żadnej wireless ale wydaje mi się że od wifi jest ta ostatnia, ale jak wejdę w tą ostatnią to nie mogę tam zmienić kanału albo nie wiem o co ci chodzi. daje screena:

c5ebf119fb880d24m.jpg

(Jonek29) #8

A nie masz czasem na płytce gdzieś softu od tej karty, Bo najlepiej łączyć się oryginalnym softem od karty. To nazywa sie chyba Broadcom Wireless Utility.

(Paluch Ti) #9

ja żadnego softu na płycie nie mam. a skąd moge pobrać ten program pod vistę?

(ghost-001) #10

Ja również mam na laptopie Viste Home Premium, ale bez problemu się łączę się z sieciami bezprzewodowymi.

Ale już na routerze mam włączone filtrowanie adresów MAC, tylko komputery których adres MAC jest na liście mogą połączyć się z siecią.

Inne komputery się nie podłączą, pomimo tego że sieć widać.

Może podobnie jest w przypadku tej sieci do której próbujesz się podłączyć, jeśli adresu MAC Twojej karty sieciowej nie ma na liście urządzeń które mogą się łączyć z tą siecią to nie uda Ci się podłączyć.

Pozdr.

Zdzisław

(Paluch Ti) #11

być może tak jest, to co nie podłącze się do tamtych sieci? nie da się nic zrobić?

(aero) #12

Nie nie podłączysz się.

Chcesz wejść do sieci komuś, kto sobie płąci za neta (np) ?

Ja tak samo mam foltrację adresów mac na routerze, i pomimo iż widać sieć jako dostępną, bez ograniczeń, nikt poza kompami wyszczególnionymi nie uzyska dostępu do sieci.

To takie proste zabezpieczenie :wink: