Nie mogę się połączyć przez WIFI

Witam mam taki problem otóż czasami w sieciach bezprzewodowych znajduje mi polączenia i jak chcę się do jakiegoś podłączyć to za każdym razem nie mogę mimo tego że mam 5 kresek na 6 i siła sygnału jest dobra. Ktoś wie co może być nie tak?

A te sieci bezprzewodowe z którymi próbujesz się łączyć nie są przypadkiem zabezpieczone przed dostępem osób niepowołanych :smiley: .

Zobacz czy na ikonkach wykrytych sieci nie ma kłódek symbolizujących właśnie sieci zabezpieczone.

Pozdr.

Zdzisław

jest napisane że sieć jest niezabezpieczona. daje screena jak to wygląda ale teraz jestem w innym miejscu i nie mam takiego zasięgu ale jak już pisałem miałem 4 kreski na 5 (w pierwszym poście się pomyliłem) a na screenie jest 1 wiec nie patrzcie na to. więc co może być przyczyną skoro sieć jest niezabezpieczona, sygnał jest dobry a nie chce się połączyć?

przykładowy screen:

6637c7e1a6fc9091m.jpg

1.Opcja masz inny kanał łącznia przez wifi

2.Opcja Vista jest tak bezmyślnym systemem jeśli chodzi o w wifi że szkoda słów, kiedyś spędziłem przy instalacji wifi w Viście ponad 4 godziny :x

  1. a jak sprawdzić ten kanał?

  2. Sterowniki mam zainstalowane te co się same zainstalowały więc nie wiem co może być nie tak…

PPM na Mój komputer -> zakładka sprzęt -> Menadżer sprzętu -> karty sieciowe -> wybierz tą na której piszę wireless wejdź we właściwości 2 zakładkę i tam będzie wybór kanału.

nie mam żadnej wireless ale wydaje mi się że od wifi jest ta ostatnia, ale jak wejdę w tą ostatnią to nie mogę tam zmienić kanału albo nie wiem o co ci chodzi. daje screena:

c5ebf119fb880d24m.jpg

A nie masz czasem na płytce gdzieś softu od tej karty, Bo najlepiej łączyć się oryginalnym softem od karty. To nazywa sie chyba Broadcom Wireless Utility.

ja żadnego softu na płycie nie mam. a skąd moge pobrać ten program pod vistę?

Ja również mam na laptopie Viste Home Premium, ale bez problemu się łączę się z sieciami bezprzewodowymi.

Ale już na routerze mam włączone filtrowanie adresów MAC, tylko komputery których adres MAC jest na liście mogą połączyć się z siecią.

Inne komputery się nie podłączą, pomimo tego że sieć widać.

Może podobnie jest w przypadku tej sieci do której próbujesz się podłączyć, jeśli adresu MAC Twojej karty sieciowej nie ma na liście urządzeń które mogą się łączyć z tą siecią to nie uda Ci się podłączyć.

Pozdr.

Zdzisław

być może tak jest, to co nie podłącze się do tamtych sieci? nie da się nic zrobić?

Nie nie podłączysz się.

Chcesz wejść do sieci komuś, kto sobie płąci za neta (np) ?

Ja tak samo mam foltrację adresów mac na routerze, i pomimo iż widać sieć jako dostępną, bez ograniczeń, nikt poza kompami wyszczególnionymi nie uzyska dostępu do sieci.

To takie proste zabezpieczenie :wink: