Nie moge się połączyć z 192.168.1.1

(Psembol) #1

Dobra już mam połączone tylko teraz nie wiem bo przez kabel działa a wifi ma jakieś oraniczenia i nie jest szyfrowane jak to zrobić ? w ustawieniach routera 192.168.1.1 w wifi jakos nie moge tego znaleźć ! internet na stacjonarnym był zrobiłem wifi na laptopie i się teraz nie lączy na stacjonarnym . Pewnie jest opcja modem zamiast routing anie chce mi teraz wczytac 192.168.1.1 ani z komputera z internetem ani z tego bez . Jaki powód tego ?

bambustysiac , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Poza tym, na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba.

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.

(roobal) #3

Czytam twój post dwa razy i nie wiem w ogóle o co chodzi. Po pierwsze, co to za routera (nazwa producenta i model)? Po drugie, na czym polega problem (dokładny opis - co działa, co nie działa, na jakich urządzeniach działa, a na jakich nie działa).

(Psembol) #4

Sam do końca nie wiedziałem o co chodzi bo wszystko po niemiecku :/Więc sprawa wygląda następująco router to ARCOR PRESTIGE 660HW-67 ANNEX-B podlączyć chcę dialneta od dialoga . Moje ustawienia wyglądają następująco http://imgur.com/a/BYkOn#4 Problem polega na tym że u mnie internet śmiga elegancko (komputer stacjonarny ) podłączony kablem , lecz u mojej siostry nie chce się łączyć wyskakuja bład jak na ostatnim zdjęciu lub łaczy sie pisze połaczono ale po sekundzie wyskakuje że połącznie zostało przerwane . Nie konfigurowałem jeszcze wifi ( a chciałbym ) i moje pytanie co poradzić by internet był na obu komputerach ( z tym wifi z szyfrowaniem ) Z góry dzięki za pomoc :slight_smile:

(roobal) #5

Z tego co widzę, masz wyłączony serwer DHCP, może po prostu ten drugi komputer nie dostaje adresu IP, sprawdź to.

(Psembol) #6

A można wiedzieć jak to sprawdzić i gdzie włączyć DHCP ?

(roobal) #7

Popatrz w tych opcjach, nie znam tego routera, więc ciężko mi powiedzieć. Adresy ogólnie przypisujesz ręcznie?

(Psembol) #8

Pobieranie adresu Ip w kartach sieciowych ustawiony na automatycznie . A co do szukania w opcjach to troche się tego obawiam bo musiałbym zresetowac router i wszystko od nowa ustawiac , wolałbym od razu przed resetem wiedziec co gdzie i jak ustawić żeby znowu czegoś nie popsuć :slight_smile: