Nie mogę się połączyć z moim liveboxem, inne standardy?

Witam. kupiłem nowego laptopa i na naklejce jest napisane Wireless: 802.11n. a mój livebox obsługuje tylko 802.11g/b. sieć mi normalnie wykrywa ale jak klikne połącz to nie chce połączyć i nawet nie prosi o klucz WEP, a kiedyś jak miałem innego laptopa to klikałem połącz, wpisywałęm klucz i bez problemu łączyło. co może być przyczyną?

Witam, laptop będzie działał z liveboxem, oczywiście w standardach liveboxa. Sprawdź dokładnie jaki typ zabezpieczeń masz ustawiony w liveboxie, a później postaraj się skonfigurować sieć ręcznie.

no ale laptop ma strandard n a livebox b/g wiec chyba nie bedzie działać? zabezpieczenie mam kluczem WEP.

No standard 802.11n nie jest kompatybilny z 802.11b/g ale w laptopie bym się spodziewał obsługi 802.11b/g/n a nie tylko 802.11n., sprawdź w instrukcji do lapka.

I zmień koniecznie zabezpieczenie, bo WEP w dzisiejszych czasach to żadne zabezpieczenie.

Pozdrawiam!

ale jak wejde w evereście w tą moją kartę sieciową którą mam w lapku to niby jest napisane tak:

Urządzenie PCI Atheros AR9285 802.11b/g Wireless Network Adapter

Dodane 17.11.2010 (Śr) 15:19

jak łącze się za pomocą adaptera który jest w zestawie z liveboxem to jest wszystko ok. adapter na screenie to połączenie sici bezprzedwodowej 2.

oto screen:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9b4 … fe688.html

a tak się dzieję jak chcę się połączyć za pomocą wbudowanej karty sieciowej, jest to połączenie sieci bezprzewodowej

co wy na to?

Musisz sparować nową kartę sieciową z LiveBoxem. Pod spodem LiveBoxa masz przycisk REG. Naciśnij go i spróbuj się połączyć. Najprawdopodobniej będziesz musiał podać klucz do zabezpieczeń - masz na pudełku.

wielkie dzięki Antic! Zadziałało :slight_smile: