Nie mogę się pozbyć pliku exe

Witam. Mam malutki problem. Ściągnąłem ostatnio plik exe (instalkę) na pulpit i skopiowałem go do folderu z instalkami (lubię mieć porządek). Problem tkwi w tym, że nie mogę tego pliku usunąć z pulpitu. Uruchomić się tego programu nie da, bo wyskakuje, że to nie jest prawidłowa aplikacja win32. Ale najgorsze, że to siedzi na moim pulpicie i nie można się tego pozbyć. Jak usuwam go, to otrzymuje komunikat, że jest używany przez jakiś program. Wziąłem Ctrl+Alt+Del i sprawdziłem uruchomione procesy - nic podejrzanego. Choć mam uprawnienia administratora, próbowałem usunąć “szkodnika” z poziomu konta “Administrator”, ale tam taki sam komunikat otrzymuję (myślałem, że na innym koncie, system nie używa programów z mojego pulpitu, poza tym admin, to zawsze konto, na którym można wszystko - poza tym). Próbowałem też konsolą odzyskiwania, uruchomiłem ją z płyty systemowej, ale z konsoli nie ma dostępu do “documents and settings”, gdzie są pulpity użytkowników. Proszę o pomoc, nie chcę mieć żadnych plików poza skrótami na pulpicie. Czy jest jakieś wyjście? Dodam, że posiadam system Windows Xp Professional Service Pack 2.

Usuniesz to programem Max_Delete.

Program Unlocker, odblokowujesz nim i usuwasz. Co to za exek?

Były już podobne tematy.

Jeden z nich:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=130415&

Dzięki za pomoc. Szybcy jesteście! A ten plik: avg75free_441a944.exe - to miała być instalka avg 7.

Złączono Posta : 17.02.2007 (Sob) 1:07

MaxDelete nie pomógł, dokonał tego Unlocker. Dzięki za pomoc i przepraszam, że nie znalazłem tego problemu w innym wątku.