Nie moge "uaktualnić" systemu windows XP,brak jakiegoś pliku

kiedy wkładam płytkę z windowsem xp, i zaznaczam" uaktualnij /zalecane/ " ,to pobiera pliki,stery itp i w pewnym momencie wyskakuje komunikat że nie można odnaleść pliku…nie pamiętam nazwy:( i dalsze kontynuowanie nie da rady,co robić ,co jest nie tak?? czemu niby brakuję jakiegoś pliku z płytki jak z niej nie raz instalowałem windowsa :o pomocy podaje screena dokładnie co wyskakuje i gdzie…

1c7af56158ec3264m.jpg

Wybierasz pomiń plik i gitara.

Plik jest prawdopodobnie na swoim miejscu, tylko Instalator nie wie tego.

Nie wie, bo chodzi o plik od wcześniej zainstalowanych sterowników, których płyta instalacyjna nie zawiera.

Po pominięciu tego i ew. kolejnych Windows zostanie zainstalowany i będzie działać.

Jeśli by się okazało, że faktycznie jakichś plików (sterowników) brakowało, to po ukończeniu aktualizacji możesz je ponownie zainstalować.

gitara ale bez strun :stuck_out_tongue: pomijam plik,resetuje sie komp,po chwili włącza sie INSTALATOR XP,pod koniec wyskakuję komunikat…

Nie można odnaleść pliku afc3xk8p.sys.

Naciśnij dowolny klawisz,aby kontynuować :shock: wciskam dowolny,jest restart ponowny,instalator sie uruchamia i zaś nie odnaleziono itp i tak dalej i tak dalej :-x co robic mam??

Spróbuj uruchomić system w trybie awaryjnym.

Potem uruchom Regedit ( Menu Start / Uruchom , wpisz regedit i klepnij Enter.

Odszukaj wpisy zawierające afc3xk8p.sys i usuń je.

Wydaje mi się, że to nie są sterowniki do sprzętu, tylko jakaś infekcja.

Na tym etapie tego na 100% nie ustalimy, musisz odzyskać chociaż częścową kontrolę nad systemem.

a jeśli usunę a okaże się że to potrzebny plik był :? to co??

Nie jest potrzebny, bo Instalator Windows go nie zawiera.

Jeśli to sterownik, to zainstalujesz ponownie, jeśli “syf”, to przynajmniej nie będzie się łądowac do pamięci.

Zresztą, prawdopodobnie nie ma go na dysku, tylko w rejestrze jest do niego odwołanie.

No ok po

  1. skoro instalujesz xp to skad ci sie wzielo okienko z visty (tak na marginesie)

Zgadzam sie z tym SPRÓBUJ

więc tak ;;wzieło się okno visty,bo zainstalowane mam od ok 1 roku wygląd vista,ikonki itp,podmiennik windowsa xp na viste.czy to od tego takie są problemy??

alfa78 , jeżeli zastanawiasz się co stało się z częścią Twoich postów, zerknij do tematu viewtopic.php?f=13&t=213590

Poza tym, jesteś na forum już tak długo, że powinieneś znać zasady tutaj obowiązujące, w związku z czym, za ich łamanie otrzymujesz warna.

oki sorki :oops: następnym razem ,będe pamiętał :!: :wink: aha dzięki wszystkim za pomoc,zrobiłem format,i mam świeży system :slight_smile: ale co to może byc? zrobiłem partycie i nie widzę ją :frowning: ,a dysk jest 80GB a teraz jest tylko 25gb a gdzie reszta? jak odszukac, drugą partycje?? :expressionless:ok ,poradziłem sobie już,więc dziękuję wszystkim za podpowiedz :slight_smile: kompik hula i sa partycie…i systemik swieży :smiley: Pozdrawiam!!!