Nie mogę uaktualnić Windowsa Xp PRO SP2

Dziś chciałem uaktualnić kompa wkładam płyte dałem “Zainstaluj system Windows XP” następnie takie okno

84e3527167fe2a0dm.jpg

a następnie

e5244a41c9ca2e58m.jpg

i właśnie nie chodzi mi o zainstalowane od nowa systemu. Płytkę z Windowsem mam orginalną tą którą dostałem razem z kompem. I jeśli musiał bym instalować od nowa to dajcie link do jakiegoś poradnika itp. bo nigdy wcześniej tego nie robiłem i czy wszystko co mam na kompie zoatanie usunięte ?? Proszę o pomoc i dzięki.

słuchaj napisz co masz na myśli pisząc uaktualnić kompa? Windowsa aktualizuje się poprzez aktualizacje automatyczne (sam sobie ściąga aktualizacje, jakie wypuszcza MS) lub ręcznie poprzez ściągnięcie aktualizacji z Windows Update.

to wiem ale nie mogę mieć np. IE 7, WMP11 bo zaraz błąd że “Niepoprawny język instalacji” więc chciałem poprzez płyte żeby był polski język tak jak było dawniej

Żeby podczas instalacji Windows XP Pro SP2 dostępne było uaktualnienie, podstawa, czyli obecny Windows musi być w tej samej wersji językowej.

Jeżeli chcesz mieć obecnego Windowsa w polskiej wersji językowej, to możesz zainstalować MUI w polskiej wersji językowej, a potem zmienić język na polski w aplecie Ustawienia Regionalne.

Jest jednak i tutaj warunek. Żeby zainstalować MUI Twój obecny Windows musi być Windowsem XP Pro w w wersji US English lub English.

Trzecia możliwość, to uruchomienie Kreatora Transferu Plików i Ustawień i zapisanie swoich plików i ustawień tym kreatorem.

Następnie czysta instalacja nowego Windows na tym samym kluczu, co poprzedni (nie wiem, czy jest to w 100% zgodne z licencją, ale przechodzi).

Po zainstalowaniu od nowa aktywacja przez Internet może się nie powieść, więc dzwonisz na aktywacją telefoniczną i tam po kilku minutach do stajesz kod aktywacji. Następnie w nowym Windows-ie za pomocą Kreatora Transferu Plików i Ustawień przywracasz swoje pliki i ustawienia.

Im więcej aktualizacji i produktów Microsoft, które obecnie posiadasz zainstalujesz przed tą czynnością, tym więcej ustawień zostanie przywróconych (oczywiście pliki wszystkie).

Jeżeli chcesz mieć obecnego Windowsa w polskiej wersji językowej, to możesz zainstalować MUI w polskiej wersji językowej, a potem zmienić język na polski w aplecie Ustawienia Regionalne.

MUI a co to jest ??

Google: MUI polish lang pack

http://www.google.com/search?client=ope … 8&oe=utf-8

ciekawe co tam znajde same do visty

szukaj coś może w tym kierunku

-http://www.google.com/search?client=opera&rls=pl&q=Windows_XP_MUI_Pack_PL&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8

więc pobrałem i coś takiego na końcu (4 raz):

be3499912146aaa0.jpg

Ma ktos jakiś pomysł co teraz ??

gubię się w twoim przykładzie

ale spróbuj wg poniższego

"Wejdz do Start -> Uruchom -> REGEDIT.

Znajdz klucz HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\

CurrentControlSet\Control\Nls\Language

Zjedz na dol i odnajdz klucz Default.

Modyfikuj ten klucz z 0415 na 0409.

Odnajdz InstallLanguage. Modyfikuj

ten klucz z 0415 na 0409.

Zrestartuj komputer"

-tzn sprawdż jakie tam masz wartości

a w mui-

-Zaznacz Polish i w Default user

settings wybierz Polish i nacisnij OK.

Masz zainstalowany polski jezyk…

Zrob restart.

-ale to tak w ciemno , bo się gubię…

Hmm jeśli wyskoczyło “Nieoczekiwany koniec archiwum”, to może spróbuj pobrać to MUI z innego źródła.