Nie mogę uaktualnić Windowsa Xp PRO SP2

(Rychupeja1) #1

Dziś chciałem uaktualnić kompa wkładam płyte dałem "Zainstaluj system Windows XP" następnie takie okno

84e3527167fe2a0dm.jpg

a następnie

e5244a41c9ca2e58m.jpg

i właśnie nie chodzi mi o zainstalowane od nowa systemu. Płytkę z Windowsem mam orginalną tą którą dostałem razem z kompem. I jeśli musiał bym instalować od nowa to dajcie link do jakiegoś poradnika itp. bo nigdy wcześniej tego nie robiłem i czy wszystko co mam na kompie zoatanie usunięte ?? Proszę o pomoc i dzięki.

(Grzegorz Ch) #2

słuchaj napisz co masz na myśli pisząc uaktualnić kompa? Windowsa aktualizuje się poprzez aktualizacje automatyczne (sam sobie ściąga aktualizacje, jakie wypuszcza MS) lub ręcznie poprzez ściągnięcie aktualizacji z Windows Update.

(Rychupeja1) #3

to wiem ale nie mogę mieć np. IE 7, WMP11 bo zaraz błąd że "Niepoprawny język instalacji" więc chciałem poprzez płyte żeby był polski język tak jak było dawniej

(Karmazyn65) #4

Żeby podczas instalacji Windows XP Pro SP2 dostępne było uaktualnienie, podstawa, czyli obecny Windows musi być w tej samej wersji językowej.

Jeżeli chcesz mieć obecnego Windowsa w polskiej wersji językowej, to możesz zainstalować MUI w polskiej wersji językowej, a potem zmienić język na polski w aplecie Ustawienia Regionalne.

Jest jednak i tutaj warunek. Żeby zainstalować MUI Twój obecny Windows musi być Windowsem XP Pro w w wersji US English lub English.

Trzecia możliwość, to uruchomienie Kreatora Transferu Plików i Ustawień i zapisanie swoich plików i ustawień tym kreatorem.

Następnie czysta instalacja nowego Windows na tym samym kluczu, co poprzedni (nie wiem, czy jest to w 100% zgodne z licencją, ale przechodzi).

Po zainstalowaniu od nowa aktywacja przez Internet może się nie powieść, więc dzwonisz na aktywacją telefoniczną i tam po kilku minutach do stajesz kod aktywacji. Następnie w nowym Windows-ie za pomocą Kreatora Transferu Plików i Ustawień przywracasz swoje pliki i ustawienia.

Im więcej aktualizacji i produktów Microsoft, które obecnie posiadasz zainstalujesz przed tą czynnością, tym więcej ustawień zostanie przywróconych (oczywiście pliki wszystkie).

(Rychupeja1) #5

Jeżeli chcesz mieć obecnego Windowsa w polskiej wersji językowej, to możesz zainstalować MUI w polskiej wersji językowej, a potem zmienić język na polski w aplecie Ustawienia Regionalne.

MUI a co to jest ??

(Karmazyn65) #6

Google: MUI polish lang pack

http://www.google.com/search?client=ope ... 8&oe=utf-8

(Rychupeja1) #7

ciekawe co tam znajde same do visty

(Mlajtner) #8

szukaj coś może w tym kierunku

-http://www.google.com/search?client=opera&rls=pl&q=Windows_XP_MUI_Pack_PL&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8

(Rychupeja1) #9

więc pobrałem i coś takiego na końcu (4 raz):

be3499912146aaa0.jpg

Ma ktos jakiś pomysł co teraz ??

(Mlajtner) #10

gubię się w twoim przykładzie

ale spróbuj wg poniższego

"Wejdz do Start -> Uruchom -> REGEDIT.

Znajdz klucz HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\

CurrentControlSet\Control\Nls\Language

Zjedz na dol i odnajdz klucz Default.

Modyfikuj ten klucz z 0415 na 0409.

Odnajdz InstallLanguage. Modyfikuj

ten klucz z 0415 na 0409.

Zrestartuj komputer"

-tzn sprawdż jakie tam masz wartości

a w mui-

-Zaznacz Polish i w Default user

settings wybierz Polish i nacisnij OK.

Masz zainstalowany polski jezyk...

Zrob restart.

-ale to tak w ciemno , bo się gubię....

(pakeroso) #11

Hmm jeśli wyskoczyło "Nieoczekiwany koniec archiwum", to może spróbuj pobrać to MUI z innego źródła.