Nie moge uruchomic ani Windowsa Xp ani Boot cd

(Djkocurek) #1

witaaam ... niedawno przy próbie instalacji karty graficznej, wystapił mi następujacy problem :

gdy probuję uruchomic komputer wszystko jest ok, do momentu kiedy muszę wybrać Tryb, czy awaryjny czy to normalny windows ... załóżmy ze wybieram pozycje "uruchom windows normalnie", po wybraniu tej opcji pokazuje się pasek ładowania xp kończy sie ładowac -> czarny ekran -> i restart jest tak w kołko na każdej opcji ... nawet nie dochodzi do ekranu logowania na konto ... chciałem skorzysatc z opcji napraw, wiec zarzucilem plytke z xp do napedu i zmienilem w biosie aby bootował z CD no niestety rowniez nic z tego ... pojawia sie ekran (z tego co zauwazyłem sa na nim głównie sprzet wypisany) na dole ekranu pojawia się Boot from cd/dvd i nie się nie dzieje przez jakieś kilka minutek po czym przechodzi do paska ładowania xp pasek sie laduje i restart ... i tak w koło ...

co mozę być tego przyczyną ?

i co zrobic aby tego uniknąć ?

odkrecic ?

czekam na kazda radę :slight_smile:

Konfiguracja sprzętowa :

Intel Core 2 Duo E4600, Płyta główna Gigabyte GA-945GCM-S2L, 2x 1Gb 667Mzh, itd...*(karta ktora chcialem zainstalowac to Asus GeForce 8600 GTS z serii gamers 256kb:)) oraz Windows Xp sp2

P.S. przepraszam za błedy ... pisałem w dość dużym pośpiechu ... BŁAGAM O POMOC pozdrawiam :slight_smile:

(Cosik Ktosik) #2

Wejdź do konsoli odzyskiwania (jak ją uruchomić jest tutaj: konsola odzyskiwania)

Wpisz MAP ARC

zapamiętaj pod, którą literą jest napęd CD (oznaczymy go jako X);

Wpisz:

expand X:\i386\kernel32.dl_ C:\WINDOWS\System32\

a jak nie działa

expand X:\i386\kernel32.dl_ C:\WINDOWS\System32\kernel32.dll

x-cdrom, c- dysk systemowy

Zauważ, że po expand i przed C:\windows... jest spacja

expandX:\i386\kernel32.dl_C:\WINDOWS\System32\

Wpisz jeszcze:

chkdsk /R

Wpisz exit i zrestartuj komputer.

Jeżeli nie poskutkuje, wpisz:

expand X:\i386\winlogon.ex_ C:\Windows\sytem32\

del C:\windows\system32\userinit.exe

del C:\windows\system32\dllcache\userinit.exe

expand X:\i386\userinit.ex_ C:\Windows\system32\

expand X:\i386\explorer.ex_ C:\windows\

(komendy z DEL mogą nie zadziałać, normalne).

Jeżeli już nic nie pomoże, przywróć rejestr z kopii przywracania (krok II): http://www.searchengines.pl/index.php?s ... entry94619

(Djkocurek) #3

niestety wedlug mnie jest to na te chwile niemozliwe... gdy zazucam plytkee do napedu nie wymagaa potwierdzenia bootowania ... sam zaczyna ale " mu nie wychodzi" wciskalem dowolne klawisze(probowałem z klawiatura na usb oraz ps2)

(XMan) #4

Możesz dać screena błędu albo chociaż swojego pulpitu ??

Twoja płyta główna :

http://www.gigabyte.pl/products/mb/spec ... m-s2l.html

Sterowniki : http://www.gigabyte.pl/products/mb/driv ... m-s2l.html

(Djkocurek) #5

no i tu oto kolejny problem ... nie wyskakuje zaden bląd ani komunikat ... a pulpit ? hmm dlabym screna gdyby bylo to mozliwe ale nie moge sie zalogowac gdzy restar natepuje przed ekranem logowania... i tak w kołko ...

Płyta główna Gigabyte GA-945GCM-S2L

(XMan) #6

Zawsze instalujesz wg. kolejności :

1. sterowniki do chipsetu płyty głównej - CHIPSET.

2. sterowniki do karty graficznej oraz dżwiękowej.

3. biblioteki DirectX 9.0c :

viewtopic.php?f=7&t=213229

(Djkocurek) #7

taak wiem:) tylko... zastanawiam się jak mogę uruchomic windows ... ?

ma ktoś mozee jakies pomysły ? bardzo mi jest komputer potrzebny ...

nikt nie ma zadnego pomysłu rozumiem ?

(Cosik Ktosik) #8

A czy działa tryb awaryjny z wierszem poleceń?