Nie moge uruchomic instalatora win xp

Witam,chcialem zainstalowac win xp ale nie startuje cd-rom,dodam ze przelaczylem w biosie na cd,ale nie chce startowac.Wczesniej wszystko bylo ok,ale uaktualnialem bios i od tamtej pory nie chca mi startowac plytki.

plyta na 100 % wpozadku ,na innym kompie startuje

dzieki

za pomocą 6 dyskietek startowych zainstalujesz system

opis :

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … lowanie+xp

dyskietki startowe do xp i innych systemów

http://www.bootdisk.com/bootdisk.htm

dzieki za info ,ale chodzi mi oto ze dydk wogole nie chce startowac chociaz przestawilem w biosie na cd-rom

My to rozumiemy i dlatego Pysiu podał Ci alternatywę by instalatora uruchomić z dyskietek startowych.

Ponieważ piszesz, że po uaktualnieniu BIOS nie możesz uruchomić boot’a z CD-ROM, jest to jakieś wyjście z problemu.

Pozdrawiam 8)

moze spróbuj ustawić w biosie boot1 - auto jeśli sie da :slight_smile:

Taki problem wystepuje, jak się ma pirackiego Windows’a. Nie oskarżam Cię, ale, by instalacja się rozpoczęła, dysk windows’a musi mieć Właściwości startowe (format El Tornito). Jak ktoś ma źle przegraną płytę, to instalator ten po prostu się nie uruchomi. Do profesionalnego przegrywania płyt z Windowsamu służy działający w oknie DOS-a program “bbie”, który wyodrębni sektor startowy z oryginału. Dzięki temu można nagrać płytkę startową, nP: W programie Nero. :smiley:

Witam ponownie,linuxa tez nie chce ruszyc,wogole to tak jakby cos w biosie trzeba jeszcze przestawic ale nie mam pojecia nawet gdzie szukac,pozdr

szukasz w opcjach biosu pozycji:

boot1

boot2

boot3

i ustawiasz wedle uznania :slight_smile:

jeśli chcesz by wpierw komp szukał iwndowsa na cd-ku to ustawiasz odpowiednio

boot1- cd-room

boot2- hdd (ew. cd-rw)

boot3- 3,5" (ew. hdd)

pozdro :slight_smile:

Może po aktualizacji BIOS’a masz inną możliwość wyboru.

U mnie w BIOS przestawienie na boot z CD-ROM nic nie daje, ponieważ mój BIOS udostępnia menu do wybrania boot’a. Po odpaleniu kompa mam podpowiedzi, i np. po naciśnięciu F8 właczą mi sie menu do wyboru boot’a. Może u Ciebie zrobiło sie podobnie?

Pozdrawiam 8)

Niestety nie mam nic takiego,jezeli ustawie na A to czyta dyskietke bezproblemu a cd wogole nie widzi

spróbuj jeszcze Esc lub jakimś inny klawiszme funkcyjnym :expressionless:

Więc TU jest problem, jak możesz to podłącz jakiś inny CD-ROM i sprawdź czy BIOS go widzi.

Pozdrawiam 8)

Zle to ujalem ,bios cd-rom widzi ,tak samo jak system (win98) ale nie chce bootowac :frowning:

To wróć do poprzedniego BIOSa… O ile to możliwe… :idea:

A jak ze zworkami na cd-romie :?:

Wrocilem do poprzedniego biosa i odziwo nic to nie dalo:(

Mam dwa cd romy ,jeden jest podlaczony pod hdd primary jako master a drugi sekondary jako slave ,probowalem odlaczyc jeden ale nic nie pomaga ,czy mozliwe jest aby uszkodzona zostala plyta glowna??

plyta to AOpen AX63

http://english.aopen.com.tw/products/mb/AX63.htm

pozdr

Sprobuj skasowac pamiec CMOS albo wyjmij chip z biosem i jezeli ktos ma taka samo plytke glona jak twoja to przeloz chip z biosem od niego do twojej plyty(BIOS-zazwyczaj jedyny chip na plycie glownej z nazwa BIOS) ustaw kolejnosc bootowania na cd/dvd jako 1st. nastepnie uruchom win xp z plytki. :0 powinno zadzialac!

nie wiem czy skasowanie CMOS pomoze skoro wrocilem do starego biosu?ALe w ostatecznosci tak zrobie

pozdr

a moze by tak zainstalować jeszcze nowszy bios a CD rom na SECONDARY

PRIMARY MASTER MA BYC DYSK TWARDY! !!