Nie mogę uruchomic komputera, restartuje sie

Witam,

kiedyś wspominałem o tym, spalił mi się dysk i komputer byl nie uzywany miesiac…

Dzis dostałem nowy dysk 250gb i nie mogłem na nim zainstalowac systemu wiec poszedlem i u kumpla wrzucilem Win Viste Home premium… u niego wszystko działa ladnie pieknie, a u mnie nie…

Wracam do domu z dyskiem gdzie zainstalowałem Windowsa Viste home Premium zadowolony ze bede miał w końcu kompa, a tutaj co? Wkladam dysk, odpowiednio podłączam dysk itp. itd. właczam kompa, znajduje dysk, nastepne okno… po chwili wyskakuje okno coś o awari i pyta jak uruchomić system. Próbowałem w trybie awaryjnym - nie działa. Wybieram opcje “Uruchom system windows normalnie” i komp się restartuje zamiast wczytywać windowsa. :confused:

pomocy ;(

Jeśli dysk jest na złączu sata to prawdopodobnie nie masz do niego sterowników.

Tzn.? Co mam zrobić? Jak sprawdzić na jakim jest złączu?

Morzna poznać po kablu jeśli masz białą szeroką taśmę to jest jakieś inne złącze (do niego nie potrzeba sterowników), a jeśli wąski czerwony kabel to jest sata. Musisz wtedy zainstalować sterowniki przez biosa.

no i luks =D>

do dysku idzie biała szeroka taśma i dodatkowe kilka kabelków to chyba od zasilania :stuck_out_tongue_winking_eye: kolorowe kable zakonczone kostką.

Przy właczaniu kompa wyskakuje mi taki problem Primary IDE channel no 80 conductor cable installed a nizej Floppy disk(s) fail (40) nigdy wcześniej takich błędów nie miałem. Może to jest przyczyną mojego problemu?

Wcześniej wyskakiwał błąd cod PRIMARY IDE NO 80 CPU Cable installed czy coś takiego. :confused: Coś o procesorze.

@edit:

Zaraz do mnie wpadnie kolega z dyskiem na którym ma XP zainstalowany i zobaczymy czy pójdzie.

A tak w ogóle to kupiłem dysk dlatego, że jak wrzuciłem dysk 20gb, zainstalowałem Windowsa to komputer śmigał i go uzywałem, ale te 20gb to strasznie mało, więc załatwiłem dysk 250gb, a tu ■■■■, nie działa. Proszę o pomoc. ;(

Nie uruchomisz systemu, który był instalowany na innym komputerze (niezgodność przede wszystkim chipsetu płyty głównej). Czasami się to udaje ale dość rzadko. Musisz zainstalować system u siebie. Dlaczego nie możesz systemu zainstalować u siebie?

Ten drugi komunikat. Wejdź do Biosu i w oknie Standard CMOS Features wyłącz napęd dyskietek: Drive A ustaw na None lub Disabled.

Odczepiałeś radiator od procesora.

I co teraz, jak go podłączyć? :confused: Możliwe, mam dosyć dużo kabli “luzem”… ;(

Tak więc wrzucam płytkę z Windows Vista home premium, kopiuje pliki itp. itd. uruchamia się tło Visty i nie wyskakuje już żadne okno, aby kontynuowac instalację. To samo w przypadku XP, kopiuje pliki, formatuje partycje, instaluje xp, kopiuja sie pliki, reset kompa mam niebieskie okno i nie wyskakuje zadne okno aby kontynuowac instalacje/konfiguracje.

@edit:

Zaraz do mnie wpadnie kolega z dyskiem na którym ma XP zainstalowany i zobaczymy czy pójdzie.

A tak w ogóle to kupiłem dysk dlatego, że jak wrzuciłem dysk 20gb, zainstalowałem Windowsa to komputer śmigał i go uzywałem, ale te 20gb to strasznie mało, więc załatwiłem dysk 250gb, a tu ■■■■, nie działa. Proszę o pomoc. ;(

Przystępuje do instalacji systemu Windows Vista Home Premium. Aktualnie mam napis “Windows is loading files…” i ładuje się pasek…

Teraz ładuje się windows Vista i pokazuje się “tapeta” Visty jednak nic nie wyskakuje abym mogl zainstalowac win. Viste. Mam czekac??

Aha, lampka ta chyba od procesora ta czerwona nie mryga, komp siedzi jakby zawieszony. :confused:

-ale nie piszesz dlaczego nie mogłeś zainstalować systemu na swoim kompie…

Maru1, napisałem. Nie moge nie wiem czemu, nie wyskakuje okienko.

UWAGA!

Czekałem 15 minut i pokazało sie okno. Instaluje Viste teraz .:smiley: