Nie moge uruchomic laptopa w zadnym z trybów

witam,

prosze o pomoc. nie moge uruchomic komputera - laptopa - w zadnym nawet awaryjnym trybie. zaraz na poczatku jest czarny ekran i mowi ze plik ntoskrnl.exe zostal uszkodzony lub nie mozna go znalezc…

kiedy probuje uruchomic w trybie awaryjnym to tez nic sie nie dzieje, to samo…

stalo sie to nagle… prawdopodobnie komputer zostal zrestartowany porzez nagly zanik zasilania - przerwa w dostawie pradu w czasie burzy, ale nie wiem czy tak sie stalo na pewno.

znalazlem taki plik na innym komputerze i chcialbym go tylko podmienic, ale nie potrafie bo nie moge uruchomic windowsa w zaden sposob.

Dodam ze nawet wlozenie plyty instalacyjnej z windowsem nie powoduje uruchomienia procesu instalacji…

mam Win XP Home

prosze o pomoc

P.S.

juz troche tutaj poczytalem i jest mowa o chdsk lub cos takiego i o konsoli R, tylkonie wiem co to jest ta konsola i jak mam ja uruchomic w takiej sytuacji gdy nawet awaryjne tryby nie dzialaja…

jak podmienic ten uszkodzony plik??

wielkie dzieki…

Ja proponowałbym uruchomienie kompa z płyty instalacyjnej windowsa i w konsoli przycisnać R. Wtedy mogłbyć w trybie naprawczym zainstalować windowsa

Oty -> kosz

OK

chcialbym tego tez sprobowac ale jak mam uruchomic z plyty skoro nie moge tego normalnie zrobic??

prosze o instrukcje

dzieki z gory

Spróbuj tak:

ustaw w BIOSie opcję uruchamiania komputera z krążka CD

  • włóż do napędu bootowalną płytę CD z Windows XP i uruchom komputer z jej użyciem

  • wejdź do konsoli odzyskiwania systemu, a następnie przejdź do głównego katalogu CD-ROM-u

  • wpisz polecenie cd i386

  • wpisz polecenie: expand ntkrnlmp.ex_ C:\Windows\System32\ntoskrnl.exe gdzie C to litera dysku, na którym zainstalowany jest system

  • ustaw w BIOSie uruchamianie komputera z dysku twardego

  • zrestartuj komputer

Albo tak:

http://support.microsoft.com/kb/314477/PL/

Dziekuje,

przy okazji sie wiele nauczylem…

dzieki wielkie juz dziala, bylem bliski formatu no i jakze sie ciesze ze naprawilem

nie mialem sie kogo spytac bo z USA pisze do Was, 3 w nocy a ja nie spie, nigdy nie spie jak mi maszyna nie hula jak trzeba… :slight_smile:

pozdrawiam