Nie mogę uruchomić ReadyBoosta korzystając z karty pamięci

(Jacob) #1

Cześć!

Chciałem nieco przyśpieszyć mojego netbooka (specyfikacja w podpisie) za pomocą wbudowanego w Windows 7 narzędzia ReadyBoost - kupiłem więc kartę pamięci na Allegro - na tej aukcji

Po włożeniu jej do komputera okazało się jednak, że Windows nie chce jej wykorzystać i pojawia się taki błąd:

v618n9.png

Próbowałem formatować kartę na wszystkie dostępne formaty i w żadnym nie przyniosło to rezultatu.

Kartę odpalam w wbudowanym w laptop czytniku kart pamięci - dlatego właśnie kupiłem kartę pamięci a nie pendrive - chciałbym, żeby karta była wbudowana w laptop i mogłabyć w nim cały czas. - próbowałem jednak przenieść ją do czytnika kart pamięci na USB i tam także to narządzie generowało ten sam błąd...

Czy istneie więc jakiś sposób, żeby uruchomić to narzędzi wykorzystując do tego tą kartę pamięci? W opisie aukcji jest napisane: max. odczyt - 21 MB/s max. zapis - 16 MB/s - więc spokojnie spełnia wymagania ReadyBoosta... Co więc muszę zrobić, żebym mógł wykorzystać tą kartę do przyśpieszenia mojego laptopa?

(system) #2

Będę strzelał.

Możliwe, że czytnik jest podłączony do złącza USB 1.0. Co prawda nie mam laptopa, ale USB w przednim panelu mam podłączone do płyty głównej i czego nie podłączę dostaję komunikat, że to urządzenie może działać szybciej jeśli je podłącze do portu USB 2.0.

Jeszcze raz podkreślam, że strzelam totalnie, ale w Viście przy podłączaniu pena z USB 2.0 do portu 2.0 też miałem setki problemów z ReadyBoost.

PS. Zazwyczaj pomagało mi formatowanie pena poprzez Gparted, nie z pod Windowsa. Działało i na FAT i NTFS.

(Cedar) #3

Karta jest za wolna, do tego celu to chociaż "klasa 6" by się przydała.

ReadyBoost zapisuje wiele małych plików i po prostu karta nie wyrabia a te prędkości z opisu aukcji nie koniecznie muszą się przy takich plikach sprawdzić.

Przyczyną mogą być kiepskie i/lub za długie kabelki łączące płytę główną z gniazdami na przednim panelu, u mnie działają pieknie jako USB 2.0.

(Jacob) #4

Czyli co - nie da się nic zrobić, żeby użyć ReadyBosta z tą kartą?

Cedar byłbyś tak dobry i wskazał mi przykładową aukcję z kartą pamięci która na pewno będzie działać w Ready Bost?

I jeszcze jedno pytanie: Jakie są jeszcze inne znane Wam sposoby przyśpieszenia Windows 7 - słyszałem o przeniesieniu pliku wymiany do pamięci RAM - czy to będzie miało duży wpływ na wydajność komputera?

(Cedar) #5

Z tą kartą go nie uruchomisz - nie spełnia wymagań tego programu o czym zostałeś w sposób zrozumiały poinformowany.

Nie wskażę, bo nie używam tego wątpliwej jakości sposobu przyspieszania systemu, jednak jak sprawdzałem kiedyś to z taką samą kartą tylko klasy 6 - działała bez problemu - ale przyspieszenia żadnego nie zauważyłem.

Przecież Atom z założenia jest procesorkiem o "średniej" wydajności i z niego za wiele nie osiągniesz.

(lith) #6

w sumie śmiesznie, bo to chyba ostatnio coś namieszali, bo 2 miechy miałem tak kartę ustawiona i się nie pluł, a teraz też mam taki sam komunikat

(Jacob) #7

No właśnie nie wiem ską to się wzięło... karta jest na tyle szybka i powinna działać...