Nie mogę uruchomić ReadyBoosta korzystając z karty pamięci

Cześć!

Chciałem nieco przyśpieszyć mojego netbooka (specyfikacja w podpisie) za pomocą wbudowanego w Windows 7 narzędzia ReadyBoost - kupiłem więc kartę pamięci na Allegro - na tej aukcji

Po włożeniu jej do komputera okazało się jednak, że Windows nie chce jej wykorzystać i pojawia się taki błąd:

v618n9.png

Próbowałem formatować kartę na wszystkie dostępne formaty i w żadnym nie przyniosło to rezultatu.

Kartę odpalam w wbudowanym w laptop czytniku kart pamięci - dlatego właśnie kupiłem kartę pamięci a nie pendrive - chciałbym, żeby karta była wbudowana w laptop i mogłabyć w nim cały czas. - próbowałem jednak przenieść ją do czytnika kart pamięci na USB i tam także to narządzie generowało ten sam błąd…

Czy istneie więc jakiś sposób, żeby uruchomić to narzędzi wykorzystując do tego tą kartę pamięci? W opisie aukcji jest napisane: max. odczyt - 21 MB/s max. zapis - 16 MB/s - więc spokojnie spełnia wymagania ReadyBoosta… Co więc muszę zrobić, żebym mógł wykorzystać tą kartę do przyśpieszenia mojego laptopa?

Będę strzelał.

Możliwe, że czytnik jest podłączony do złącza USB 1.0. Co prawda nie mam laptopa, ale USB w przednim panelu mam podłączone do płyty głównej i czego nie podłączę dostaję komunikat, że to urządzenie może działać szybciej jeśli je podłącze do portu USB 2.0.

Jeszcze raz podkreślam, że strzelam totalnie, ale w Viście przy podłączaniu pena z USB 2.0 do portu 2.0 też miałem setki problemów z ReadyBoost.

PS. Zazwyczaj pomagało mi formatowanie pena poprzez Gparted, nie z pod Windowsa. Działało i na FAT i NTFS.

Karta jest za wolna, do tego celu to chociaż “klasa 6” by się przydała.

ReadyBoost zapisuje wiele małych plików i po prostu karta nie wyrabia a te prędkości z opisu aukcji nie koniecznie muszą się przy takich plikach sprawdzić.

Przyczyną mogą być kiepskie i/lub za długie kabelki łączące płytę główną z gniazdami na przednim panelu, u mnie działają pieknie jako USB 2.0.

Czyli co - nie da się nic zrobić, żeby użyć ReadyBosta z tą kartą?

Cedar byłbyś tak dobry i wskazał mi przykładową aukcję z kartą pamięci która na pewno będzie działać w Ready Bost?

I jeszcze jedno pytanie: Jakie są jeszcze inne znane Wam sposoby przyśpieszenia Windows 7 - słyszałem o przeniesieniu pliku wymiany do pamięci RAM - czy to będzie miało duży wpływ na wydajność komputera?

Z tą kartą go nie uruchomisz - nie spełnia wymagań tego programu o czym zostałeś w sposób zrozumiały poinformowany.

Nie wskażę, bo nie używam tego wątpliwej jakości sposobu przyspieszania systemu, jednak jak sprawdzałem kiedyś to z taką samą kartą tylko klasy 6 - działała bez problemu - ale przyspieszenia żadnego nie zauważyłem.

Przecież Atom z założenia jest procesorkiem o “średniej” wydajności i z niego za wiele nie osiągniesz.

w sumie śmiesznie, bo to chyba ostatnio coś namieszali, bo 2 miechy miałem tak kartę ustawiona i się nie pluł, a teraz też mam taki sam komunikat

No właśnie nie wiem ską to się wzięło… karta jest na tyle szybka i powinna działać…