Nie mogę uruchomić systemu


(Bartek1) #1

Cześć, mam dziwny problem. Parę godzin temu chciałem sobie odpalić film, i zauważyłem, że nie działa mi w nich dźwięk. Postanowiłem więc pobrać najnowszą paczkę kodeków z tej dokładnie strony http://www.codecguide.com/   (strona producenta?) Instalowałem tylko dodatkowe formaty, zarówno wideo, jak i audio. Po restarcie system nie chciał mi się odpalić, pojawiał się tylko ekran ładowania. Postanowiłem przywrócić system z płyty. Wszystko działało do czasu próby wyjęcia płyty z napędu. Napęd się wysunął, i już tak został, a cały komputer się zawiesił. Na razie udaje mi się utrzymać system włączony, ale chcę właśnie przesłać logi, bo martwię się, że to może być wirus.

 

Log z OTL'a: http://www.wklej.org/id/1592437/

Extras: http://www.wklej.org/id/1592438/


(Atis) #2

Nie ma wirusa.


(yanko wojownik) #3

Może to problem sprzętowy, albo coś ze sterownikiem dźwięku ja bym sprawdził sterowniki a przede wszystkim czy dźwięk nie jest po prostu wyciszony, bo też się zdarza. 

Co do kompa, to odłączyłbym zasilanie całkowicie i włączył ponownie, względnie kilka razy - zdarza się że tylko tyle i pomaga.


(Bartek1) #4

Ogólnie przeskanowałem kompa Nortonem oraz programem Malwarebytes Anti Malware i nic nie znalazło.Dźwięk mam, tylko właśnie nie mam go w filmach.Spróbuję z tym zasilaniem, bo wczoraj faktycznie go odlączałem.

 

BTW. Myślicie, że to może być napęd ? Ogólnie nie miałem z nim problemów, ale od ostatniego czasu zaczynał mi głośno brzęczeć po włożeniu do niego płyty. Wczoraj właśnie po instalacji tych kodeków i restarcie systemu zaczął wydawać piski. Jak już udało mi się odpalić system, to tak jak w pierwszym poście napisałem, chciałem wysunąć płytkę z napędu i płytka wyszła, ale napęd został wysunięty. Dodam jeszcze, że jak płyta do bootowania zostaje w napędzie to system odpala się bez problemu, trochę wolniej, ale jednak. Po systemie jak chodzę to też co jakiś czas odzywa się ten napęd.


(yanko wojownik) #5

Może zmień w biosie bootowanie z CD/DVD na z HDD, czasowo może wyłącz CD/DVD to rzuci ewentualnie światło na to czy coś z napędem nie tak.


(Bartek1) #6

Sory, że tak długo nie odpisywałem, ale byłem zajęty. W każdym razie sprzęt dałem do serwisu i po kilku dniach powiedzieli mi, że wszystko było w porządku i nie mieli żadnych uwag.

Sam już nie wiem, co mogło być przyczyną tego problemu. Tak czy siak, temat do zamknięcia i dzięki za pomoc.