Nie mogę uruchomic Windowsa ani go zainstalowac

Gdy wczoraj włączyłem kompa pojawia się czarny ekran przed tym jak się pokazuje logo win xp. W takim razie usunąłem dysk z windowsem, bo wcześniejsza próba instalacji nie pomogła i wtedy na nowo chciałem zainstalowac system na tym nowo powstałym dysku, ale wtedy pojawia się niebieski ekran i pisze:

Pojawił się problem i system Windows został zamknięty, aby zapobiec uszkodzeniu komputera.

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

itd. pisało że nie może włączy systemu.

o co w tym może chodzic i co zrobic zeby normalnie mogło się zainstalowac ?

Niebieski ekran z cytowanym przez ciebie komunikatem, świadczy raczej o problemach sprzętowych komputera. Sprawdź okablowanie, zamocowanie kart, pamięci. Zobacz, czy wszystko jest na swoim miejscu i pracuje. Radiatory na procesorze i mostku, nie mogą parzyć przy dotknięciu palcami. Sprawdź wiatraczek w zasilaczu…

Rozumiem, że chcesz zainstalować na nowo system, tak ?

Ustaw w BIOSie bootowanie z napędu CD/DVD (First Boot Device -> CD/DVD-ROM). Zapisz zmianę ustawień w BIOSie (Save and Exit - F10). Powinien uruchomić się instalator systemu.

Tak zrobiłem i szło nawet na początku, ale po pierwszym zresetowaniu kompa wyskoczył mi właśnie ten komunikat. Znajomy mi coś wspominał, że mógł mi paśc BIOS :?

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

wskazuje na jakieś błędy ze sprzętem. Sprawdź przede wszystkim Ram.

cyt.http://www.grush.one.pl/blog.php?month=2005-07&id=119

“Bardzo częstą przyczyną pojawiania się na ekranie niebieskiego ekranu z kodem błędu IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL jest niedomaganie sprzętu: przegrzewanie procesora, niestabilne napięcia zasilające i wielki winowajca tego i innych błędów — uszkodzona pamięć operacyjna. Jeżeli Windows co jakiś czas „raczy Cię” niebieskimi ekranami, przeprowadź gruntowną analizę sprawności komputera zaczynając od weryfikacji temperatur i napięć zasilających, a kończąc na co najmniej 48-godzinnym teście za pomocą programów Memtest86+ oraz Prime95. Pierwszy testuje głównie pamięć operacyjną i podręczną, a drugi większość podzespołów komputera odpowiedzialnych za obliczenia”.

wsl , jeżeli w złączach PCI na płycie głównej masz jakieś karty rozszerzeń (np. karta sieciowa, tuner TV, modem), to na czas instalacji systemu wyjmij je. Może to pomoże.