Nie mogę ustawić programu domyślnego do otwierania plików


(Gregszul) #1

ave

nie mogę dodać do listy programu splayer, którym chcę otworzyć pliki z rozszerzeniem mp4, avi mkv. otwieram opję, wybieram program z katalogu i nic się nie dzieje tzn. nie jest on widoczny na liście kaskad tak jak inne domyślne lub zdefinowane przeze mnie programy.

Proszę o pomoc a to logi

http://wklej.org/id/1366725/

 

http://wklej.org/id/1366740/


#2

 

greg02791, proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając opcji EDYTUJ , później Użyj pełnego edytora , popraw tytuł tematu, tak aby mówił konkretnie o problemie. W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.


(Adek09) #3

czy masz wszystkie potrzebne kodeki?


(Bogdan_G) #4

Smplayer ma wszystkie potrzebne kodeki. W opcje smplayera - ustawienia - masz rodzaje plików. Musisz wybrać wszystkie, zastosuj i OK. To obsługiwane rozszerzenia.

Drugie, to pobierz programik i do niego spolszczenie, masz na dole strony wg 64bit. To niecałe 100KB. Wypakuj, zawartość spolszczenia wklej do folderu programu. Usuń zipy i folder spolszczenia. Uruchom program. Do rozszerzeń mp4, avi mkv przypisz smplayer.

http://www.nirsoft.net/utils/file_types_manager.html

 

Znajdujesz przykładowo mp4, zaznaczasz i wybierasz z zakladki edycja - zamień typ pliku do rozszerzenia i wyświetli się okno z aplikacjami. Wybiera się z listy smplayer, u mnie to nazwa Seg11_auto_file. Potem klikam w film mp4 i odtwarza, jak trzeba. 


(Leszek2204) #5

spróbuj programu do filmów VLC media player