Nie moge usunac Hijack'iem wpisow po McAfee

(Wieszatiel) #1

Witam,

Ostatnio odinstalowalem pakiet McAfee Security Center. Prawie wszystko sie ladnie usunelo, zostaly jedynie dwa wpisy na liscie uslug. W logu HJ widoczne pod O23. Probowalem je usunac HJ, najpierw w trybie normalnym, pozniej w awaryjnym, ale bez skutku.

Druga sprawa, to wpisy R0 i R1. Mam ustawione Google jako strone glowna. W logu natomiast sa dodatkowo jakies strony MS. 3ci i ostatni z moich aktualnych zyciowych problemow [:-D], po mojej wlasnej amatorskiej analizie loga, to wpisy pod O1 (hosts) i O13 (gopher).

Mam nadzieje, ze poza tym log jest OK.

Prosze o uprzejme ustosunkowanie sie do tematu i wskazowki :slight_smile: Dzieki.

A oto log:

(system) #2

A tu czytałeś jak w HijackThis usuwa się wpisy O23.

Jako nazwę usług wklejasz:

McShield

McSysmon

Wpis O1 - prawidłowy

Wpis O13 - kasuj

(Wieszatiel) #3

Tak, czytalem. Ale jest tam napisane, ze opcja 'Delete an NT service...' dziala pod WinNT4/2000/XP i zeby 'USE WITH CAUTION', wiec wole sie upewnic :slight_smile:

Pozdrawiam.

(Slake1) #4

Wpis O13 mógł zostać,ponieważ jest to wpis od Visty.

Natomiast wpisy O23(usługi) można zatrzymać także przez Start->Uruchom->wpisać cmd i wpisać:

(Wieszatiel) #5

Czesc,

Niestety nie moge sie pozbyc tych wpisow.

(1) HJT (Delete an NT service) -> po wpisaniu nazwy uslugi wyskakuje komunikat:

(2) cmd -> odpowiedz na wpisana komende "sc stop McShield":

Sprawdzalem w 'msconfig', na liscie wogole nie ma wyszczegolnionych ww. uslug.

(Heniu133) #6

http://ts.mcafeehelp.com/displaydoc.asp?frames=1&docid=408302&CategoryId=107187

(Maciej 0202) #7

Użyj programu Vista Manager, tam wejdź w zakładkę Optimizer, potem wybierz Service Manager, wyświetlą ci się wszystkie dostępne usługi, zaznacz te które Hijack nie usuną i wybierz z górnej belki programu Delete.

(Wieszatiel) #8

Dzieki za wskazowke, ale znam ten temat. I jeszcze pare innych, bo z postow na forach McAfee i Dell wynikalo, ze odinstalowanie Security Center to jakis koszmar.

Wez pod uwage, ze to narzedzie (removal tool) nalezy uzyc, jesli standardowe odinstalowanie sie nie powiedzie. A u mnie sie udalo, bo dostalem informacje, ze 'uninstall complete' + nie bylo komunikatow o bledach. Zostaly jedynie te dwa wpisy.

Pozdrawiam.