Nie mogę usunąć niepotrzebnych plików

Witam. Gdy próbuję usunąć pliki które są na screenie wyskakuje mi że nie można usunąć ponieważ są używane przez coś tam. Użyłem programu który usuwa podczas startu systemu czy coś takiego. I po ich usunięciu nie działał mi avast i internet. Na avaście był żółty trójkąt a na połączeniu sieciowym pisało że problem z łącznością czy coś takiego. Jednak w programie na szczęście udało mi się przywrócić te pliki i wszystko wróciło do normy. Proces który z tego korzysta to chyba VideoAccelelatorService.exe. Jak to bezpiecznie usunąć?

14sld7p.jpg

Najlepiej z powrotem zainstalować ten Video Accelerator Service, a następnie prawidłowo (!) go odinstalować narzędziem systemowym, a nie “ręcznie” usuwać pliki (biblioteki).

Można się też do tego posłużyć Revo Uninstaller: http://www.dobreprogramy.pl/Revo-Uninst … 12741.html

Wgrałem. Usunąłem tak jak napisałeś i wszystko prócz tych plików zostało usunięte.

Zresztą wcześniej nie usuwałem ich ręcznie, po prostu pliki na screenie pozostały i nie mogę się ich pozbyć. A w procesach ciągle aktywny VideoAccelelatorService.exe

Revo nie widzi tych plików.

VideoAcceleratorService działa jako usługa i pewnie ma ustawiony automatyczny tryb uruchomienia.

Wyłącz usługę VideoAcceleratorService:

Start -> Uruchom -> wpisz: services.msc

Jeżeli po usunięciu był problem z internetem to sprawdź, czy we właściwościach połączenia sieciowego nie ma czegoś związanego z SpeedBit Video Accelerator.

To połączenie wykorzystuje następujące składniki:

http://windows.microsoft.com/pl-PL/wind … onnections

Plik sblsp.dll chyba dopisuje się do łańcucha Winsock i po usunięciu nie będzie połączenia internetowego.

Nie wiadomo jaki masz system.

Jeżeli używasz XP to możesz usunąć plik sblsp.dll z łańcucha Winsock za pomocą LspFix:

http://cybertrash.pl/images/tata/LspFix … ckFix.html

A jeśli na 100% zdecydowałeś usunąć wybrane pliki, to polecam programik Unlocker 1.9.1.

"Bezpłatne narzędzie, które pozwala na wykonywaniu operacji (przenoszenie, zamykanie) na plikach lub folderach zablokowanych przez jakieś procesy lub aplikacje.

Unlocker integruje się z menu kontekstowym Eksploratora Windows. Aby odblokować plik lub folder wystarczy go wskazać, a następnie kliknąć prawym przyciskiem myszy i z menu kontekstowego wybrać opcję Unlocker. Po jej wybraniu uzyskujemy podgląd przyczyny problemu tj. procesów i aplikacji blokujących element oraz możliwość ich zamknięcia, co pozwala na wykonywanie już dowolnych operacji na pliku lub folderze. Co ważne, do odblokowania elementów nie jest wymagany restart systemu - program przeprowadza całą operację “w locie”.

Często przenosimy pliki/foldery do innych folderów. Czasem jednak wiemy, że gdy wystąpi błąd “Nie można przenieść pliku, gdyż ten jest używany przez inny proces”, to ten plik jest otwarty w Word lub Notatniku. Ale co gdy nie wiemy? Czy potrzebny jest restart komputera? Oczywiście, że NIE. Unlocker przybywa z pomocą.

Unlocker “ładuje się” do menu kontekstowego. Jeżeli mamy problem, gdyż plik/folder nie chce się przenieść, a my nie wiemy jaki proces go blokuje, to po instalacji Unlockera klikamy prawym przyciskiem myszy klikamy na plik/folder, z “podręcznego” menu kontekstowego wybieramy “Unlocker”. Musimy poczekać - lub nie, w zależności ile procesów jest na naszym komputerze, ile procesów “siedzi” na zablokowanym pliku, no i od prędkości komputera. Zazwyczaj trwa ta to nie więcej niż - 5 sekund. Na naszych oczach ukazuje się okno z zajmującymi procesami. Klikamy na “Uwolnij”, lub “Uwolnij wszystkie”. Ale jeżeli Unlocker nie znajdzie “uchwytu”, może pomóc z plikiem. Właśnie to w nim lubię. Unlocker nie jest kombajnem, jest prosty, mały, bezpłatny."

I po kłopocie! 8)

Ps. Jeśli masz zainstalowany Total Commander Ultima Prime, to Unlocker już tam jest!

Ale jak usunę tym unlockerem to chyba będzie taki sam problem że nie będzie mi działać internet itp. A co jeśli sformatuje dysk na którym znajdują się te pliki?Mam Windows XP Proffesional.

No cóż. Jeśli nie wiesz jakie będą skutki tego co zrobisz, to może warto przemyśleć nieodpartą chęć kasowania?

Zawsze możesz sprawdzić co z tego usuwania wyniknie.

  1. sposób: Utwórz punkt przywracania systemu -> powywalaj to co chcesz -> sprawdź czy działa to, czego sie obawiałeś.

Jeśli nie działa -> przywróć system z utworzonego punktu przywracania.

  1. sposób: Skopiuj to co usuwasz w bezpieczne miejsce -> odblokuj i usuń -> sprawdź co z tego wynikło.

Nic dobrego => wkopiuj na stare miejsca to co skopiowałeś (backup plików).

Proste jak 5 metrów sznurka w kieszeni.

Proste i prawdopodobnie całkowicie nieskuteczne.

Wyginacz

Dlaczego nie przeczytałeś mojej odpowiedzi?

Masz XP to użyj prostego programu LspFix i usuń z łańcucha Winsock plik sblsp.dll

Po restarcie będzie można plik normalnie usunąć.

Instrukcje obsługi znajdziesz w linku który podałem:

http://cybertrash.pl/images/tata/LspFix … ckFix.html

Aits, czy sposób który podałeś jest bezpieczny? Tzn. Windows i internet będzie normalnie działać jak usunę?

Usuwanie z Winsock zawsze wiąże się z ryzykiem, że utracisz dostęp do internetu.

Przy odrobinie szczęścia nie powinno być żadnych komplikacji.

Pamiętaj, że masz usunąć tylko jeden plik sblsp.dll

Pozostałe pliki zostaw w spokoju.

Na wszelki wypadek pobierz drugi program który opisany jest w linku WinSockFix

Gdybyś utracił połączenie to uruchom ten program i napraw Winsock.

Dobra czyli innego sposobu nie ma?