Nie mogę usunąć plików .avi

Mimo,że nie jestem laikiem mam ostatnio problem z usuwaniem plików .avi z dysku.Po skopiowaniu ich na dysk i późniejszej próbie usunięcia filmu komputer informuje mnie,że plik jest używany przez inną osobę lub program.Posiadam XP Prof., do którego logują się trzy osoby.Próba usunięcia odbywa się gdy inni są wylogowani i wszystkie programy(oprócz strategicznych) zamknięte.Konsultowałem to z kolegami i też nie mogli mi pomóc.Skanowałem antywirusem(Norton),SpyBotem,wyczyściłem rejestr i bez efektu.

Wejdź w tryb awaryjny i tam usuń (F8 jak startuje komp).

Spróbuj w trybie awaryjnym. Jak nie pomoże zastosuj programik CopyLock.

Wystarczy Total Comander. Mi pomógł :slight_smile:

Dzięki…sprubuję ale co moze być przyczyną…Pierwszy raz po kilku latach mam taką zagwozdkę

To taka przypadłość XP.

Spróbuj skorzystać z tego rozwiązania

Problem z usuwaniem powinien zniknąć

Modyfikacja rejestru(usunięcie klucza)polecana przez asteriska nie przyniosla efektu,a CopyLock spisał się doskonale.Uważam jednak,iż wszystkie środki polecane przez was koledzy (i za to wam wielkie dzięki)są doraźne.Dalej nie daje mi spokoju co może być przyczyną.Przez ok.4 lata wykorzystywania XP nigdy nie miałem takiego przypadku.Podejrzewam cały czas o to rejestr i chyba z tego powodu będę musiał przywrócić kopię partycji systemowej(Norton Ghost).Szkoda tylko,że niektóre programy przyjdzie na nowo instalować.Jeżeli ktoś z kolegów zna przyczynę tego problemu chętnie bym ją poznał. :frowning:

Złączono Posta : 02.11.2005 (Sro) 19:10

Odwoluję to,że modyfikacja w rejestrze nie przyniosla skutku.Okazało się ,ze usuwałem nie ten klucz co potrzeba.Porada asteriska była strzałem w 10.Dzięki…