Nie mogę wejść do BIOSU

(Dark Koss) #1

Witam :wink: jest taka sprawa, przy załączaniu kompa nie bootuje mi płytki oraz nie mogę tez wejść do biosa żeby zrobić żeby najpierw bootowalo płytkę bo w ogóle nie ma przy załączaniu tego ekranu gdzie pisze ze mam wcisnąć del, a jak od załączenia klikam co chwile ten del to i tak nie wchodzi ; d co można z tym zrobić? ;d

(Cosik Ktosik) #2

Podaj model płyty głównej.

Próbowałeś innych klawiszy np F2?

(Łukasz14) #3

Centek , Do okna konfiguracyjnego BIOS-u, wchodzimy po twardym lub miękkim resecie komputera wciskając w czasie testu systemu klawisz , , , , lub (w zależności od rodzaju BIOS-u). Najczęściej program zachęca nas wówczas do wejścia, komunikatem wyświetlanym przez chwilę na ekranie Press <...>to enter SETUP. Program setup obsługujemy najczęściej za pomocą klawiatury, pomiędzy podświetlonymi opcjami przechodzimy posługując się klawiszami strzałek. Natomiast wchodzenie do wybranego podmenu i wychodzenie z niego do głównego okna realizujemy klawiszami i . Przechodzenie pomiędzy parametrami w oknach podmenu realizujemy klawiszami strzałek a zmianę podświetlanych ustawień klawiszami , lub <+>, <->.

(Winiarro) #4

Jeśli nie to spróbuj przywrócić bios do ustawień fabrycznych. Zrobisz to wyjmując taką okrągłą baterię na płycie głównej na minutę. Po włożeniu jej ponownie i uruchomieniu kompa będziesz musiał ustawić poprawny czas i datę oraz częstotliwość taktowania procesora. Najlepiej wpisz w google model procesora i gdzieś powinno pisać (wyrażone w Mhz).

(Łukasz14) #5

winiarro , ale po co ma resetować biosa? On w ogóle nie wie jak do niego wejść i rest biosa mu w niczym nie pomoże...

(Seba86mu) #6

Centek , to klawiatura USB ?

(Dark Koss) #7

Przepraszam za nie odpowiadanie :wink: Do BIOS'a wszedłem. Nie wiadomo czemu zrobił mi się chyba jakiś update BIOS'a, bo zupełnie się cały zmienił i zmienił się także klawisz wejścia :wink: Dzięki za wszystkie rady :smiley: