Nie mogę wejść w konfigurację rutera

Witam!

Mam problem dostałem od kolesia ruter dokopałem się jego adresu i chciałem wejść w konfigurację jednak admin:admin nie pasuje, admin:1234 też nie, admin:password także.

Wielokrotnie już go restartowałem i nawet to nie pomogło, znajomy nie pamięta jakie dane dawał do panelu konfiguracji.

Nie znam nawet modelu tego rutera bo nigdzie nie jest napisane jaki producent.

Jak można przywrócić jego ustawienia znaczy się dane do logowania do tych jakie powinny być podstawowe ?

Powinien być przycisk / dziura do której trza coś cienkiego wcisnąć. Z podpisem reset :slight_smile:

Czytałeś dokładnie co napisałem?

Widać robiłeś to źle :slight_smile:

Po restarcie musisz mieć nowe ustawienia (nie doczytałem, że już próbowałeś).

Odłącz od zasilania przytrzymaj reset przez 60s, jeśli nie pomoże spróbuj ponownie tym razem z podłączonym zasilaniem.

Ew jest jeszcze opcja nie wpasowania hasła domyślnego. Nie ma przypadkiem modelu w okienku logowania ?

Brama domyśla to będzie IP do konfiguracji, nie?

Tak, zakładając że router ma włączone dhcp, a ty masz automatyczne pobieranie ip. Zakładając, że łączysz się po kablu (czasami jest blokada konfiguracji przez przez wlan)

Przy logowaniu mam takie coś: beztytuuiye.png

Spróbujmy inaczej, start - uruchom - cmd - wpisz:

arp -a

Otrzymasz listę translacji ip / mac. Wklej adres mac powiązany z ip którym się łączysz na ten stronce http://hwaddress.com/ powinieneś otrzymać model routera.

Restartowałem go na oba sposoby nic nie pomogło.

Obecnie łączę się przez modem, a ruter chcę ponieważ mam 15Mb łączę a modem obsługuje mi max 6 :confused:

Netia też leci ze mną w klocki bo nie mają NetiaSpot’a na magazynach i każą czekać 2 miesiące.

Czyli musisz mieć router z wbudowanym modemem / sam modem. Jaki jest wynik w/w operacji ?

Mam modem osobny SpeedTouch jaki netia daje/dawała do umowy na nim właśnie się łączę z internetem.

A ruter mam od znajomego i ma ADSL’a ten ruter.

To odkryłeś w końcu jaki to model ? Jeśli mac nie ma na tej stronce podaj pierwsze 2 części :slight_smile:

Nie, nie odkryłem…

Jak mam podpięty ruter to nie mam w ogóle internetu bo nie mogę dostać się do konfiguracji aby tam wpisać dane do połączenia.

Przepisz ten mac do notatnika :slight_smile:

http://imageshack.us/photo/my-images/82 … 000cb.jpg/

jeśli coś pomoże to jest ten ruter

Co pisze po prawej stronie na tym białym tle ?

Na ruterze?

jest napis ADSL Router.

Odłączyłem modem (który łączy mnie z netem), podpiąłem sam ruter, wpisałem to co prosiłeś i wyskoczyło mi to:

beztytuuims.png

Login Admin hasło puste

Sprawdzałem, nie działa.

A próbowałeś login pusty a hasło admin ?