Nie moge wgrac biosa


(Klapy4) #1

Mam problem z nowa karta graficzna, wiec stwierdzilem ze moze mi pomoc nowy bios bo problem napewno lerzy w plycie glownej. Moja plyta glowna to ECS KV2 Lite. Pobralem nowego biosa ze strony producenta ale nie moge go wgrac. Robie wszystko po kolei noi program do fleshowania wczytuje biosa i jak wczyta to pisze tak jakby nie znalazlo pliku od biosa i program sie wylacza. Moze mial ktos podobny problem?


(Tompyk) #2

Osobiście polecił bym Ci wgrywanie biosa w dos-ie gdyż wtedy masz pewność że nic w pamięci komputera nie masz tylko dosa i program do flashowania.


(Klapy4) #3

Wlasnie z Dosa wygrywalem


(system) #4

On mówi o Do'sie a nie biosie. To dwie różne rzeczy.


(Tompyk) #5

Nie rozumiem Twojej wypowiedzi - "Uruchamiasz system z DOS-a czy już wgrałeś bios?


(Klapy4) #6

Przepraszam pomylilem sie chcialem napisac ze z Dosa


(Tompyk) #7

Przypuszczam, że masz dysk z NTFS - w związku z czym nie masz do niego dostępu w DOS-e gdyż go nie obsługuje - musisz wgrać bios na dyskietkę i wczytać go z dyskietki.


(Klapy4) #8

No wlasnie wgrywalem go z dyskietki


(Tompyk) #9

To jeszcze jedno pytanie - jakie pliki miałeś na dyskietce - powinny być tylko 3 + flash i bios - czyli łącznie 5

A czy zrobiłeś pełne formatowanie dyskietki i nie było na niej żadnych błędów ?


(Klapy4) #10

Tak zrobilem formata i wgralem te pliki startowe z dosem i wgralem program do flashowania i biosa.


(Tompyk) #11

Niestety nie mam pomysłu - u mnie wgranie 3 podstawowych plików dosa czyli IO.sys, command.com, i msdos.sys i flashu i biosa bezproblemowo działało

Może jeszcze jedna propozycja - uruchom Flasha bez żadnych opcji i jak się zapyta o podanie pliku to dopiero wpisz np a:\nazwa_pliku.bin


(Klapy4) #12

tak wlasnie robilem. Moze porobie zdjecia ekranowi co wszystko robie po kolei? Wiem ze jest jeszcze jakas ochrona biosa ("Firmware write protect prevents bios from being overwritten") w Advenced bios Features. Ale ja tam wszystko wyzmienialem i dalej bylo to samo.

141344.jpeg