Nie mogę wgrać sterowników, bo karta graficzna nie reaguje

Witam.

Nie za bardzo wiem, jak opisać ten problem. Od ok. miesiąca mam nową kartę graficzną (Radeon hd4650). Komputer w ‘oryginale’ ma wgrane sterowniki do poprzedniej karty- GeForce 8600. Po wczorajszym formatowaniu i wgrywaniu systemu na nowo, na monitorze pojawiają się artefakty, gdy powinien pojawić się pulpit lub ustawienie języka, użytkownika itp. Sterowniki do karty mogę zainstalować dopiero z poziomu pulpitu. W tryb awaryjny nie da się wejść, bo nie mam dokończonej instalacji systemu. Czy jest jakiś sposób, żeby tą instalację dokończyć i zainstalować sterowniki do tej karty? I czy powodem może być to, że w pewnym momencie wentylator z karty się wyłącza, a karta jest tak gorąca, że można się poparzyć? Od razu mówię, że wentylator czasem przestaje się kręcić i straszne buczy/brzęczy/wyje.

Czy próbowałeś nową kartę sprawdzić u jakiegoś kolegi ?

Podaj specyfikacje kompa i markę i model zasilacza.

HP Pavilion a6320pl: AMD Athlon 64 X2 2.2 GHz, 2GB DDR2, zintegrowana karta graficzna nVidia GeForce 6150SE, karta graficzna: obecnie ATI Radeon hd4650. Zasilacz- wiem tyle, że 300W. Niestety nie mogę się doszukać jego nazwy, ale jakiś super-ekstra nie będzie.

Niestety nie mam teraz możliwości sprawdzenia u kogokolwiek karty.

A czy jest możliwość zamiany wentylatorów? Bo posiadam jeszcze starą kartę, a wentylatory mają dokładnie takie same, a w tej starej karcie działał on przez ok. 5 lat bez zarzutu.

Ja tu widzę bardziej problem z zasilaniem czego wynikiem jest problem z wiatrakiem.

Może to też być wina wentylatora na karcie graficznej. Sprawdź czy lekko się obraca.

Miałem podobny przypadek, w nowej karcie graficznej po około miesiącu czasu wiatraczek zaczął niepokojąco głośno pracować a przy próbie pokręcenia palcem trochę cieżko się obracał. Zaniosłem do sklepu i wymienili mi na nową.

Jeżeli karta nowa i na gwarancji to oddaj do sklepu niech ją sprawdzą,

Czyli wystarczy, że kupię lepszy zasilacz? Ogólnie nie za bardzo chcę ładować kasę w komputer, bo oprócz internetu, filmów i pisania nie jest mi do niczego potrzebny. Także zasilacz za 300 zł< nie wchodzi w grę.

Dodane 14.02.2013 (Cz) 17:22

Karta niestety już nie ma gwarancji. Wiatraczek się obraca (strasznie go słychać) Ale czasem przestaje działać, a za jakiś czas znowu się włączy. Teraz po włączeniu komputera chwilę pochodzi i przestaje.

oxxygen ,

Jeżeli będzie konieczność, to taki zasilacz powinien wystarczyć: http://www.morele.net/zasilacz-aerocool … 50-359408/

Postaram się gdzieś sprawdzić tą kartę u kogoś, czy w ogóle działa. Chociaż myślę, że nic z nią nie będzie, na 80%.

Z linku widzę, że zasilacz ma 450W, a mój obecny 300W. Przy wymianie na większy nic nie będzie się dziać? Akurat w tych sprawach nie mam zielonego pojęcia

Nie używaj karty z niesprawnym chłodzeniem bo może się uszkodzić.

Jeśli wentylatorki naprawdę takie same to spróbuj wymienić albo załóż starą kartę jeżeli sprawna.

Wizualnie wentylatorki są takie same. Niestety stara karta jest spalona (dlatego domyślam się, że nowa karta jest sprawna tylko usterka jest w innym miejscu). A czy dałoby radę podłączyć monitor pod zintegrowaną kartę i dostać się na pulpit i wgrać sterowniki do nowej?