Nie mogę wgrać systemu ! Pomożesz?

(Krzysiek375) #1

Witam otóż dzisiaj miałem wujkowi sformatować komputeri wgrać nowy system Tak więc wziełem usunęłem patryce (u niego) i niestety musiał wyjść wzięłem dysk aby podpiąć do siebie do komputera (starszego troche bo ja mam wejscia sata) Noii oto problem...

oto zdj przy włączeniu komputera

A to po kliknięciu F1 - aby kontynuować ...

I tu jest problem w tym miejscu "staje i nic" Nie bootuje płyty... W biosie ustawione jest aby pierwsze czytało z CD/DVD

CD/DVD sprawne w 100% Dysk 110GB - ATA

Pomóżcie na jutro muszę to zrobić bo będzie po mnie ;/

(system) #2

Zastosowałeś złą taśmę IDE. Powinna być 80-przewodowa (gęsta), a Ty zastosowałeś bodaj 40-przewodową?

(Krzysiek375) #3

hmm nie wiem zaraz spróbuje innymi taśmami bo mam ich sporo dodam że na innym dysku normalnie mi botuje i wszystko jest Okej...

(system) #4

Taki jest komunikat na pierwszym obrazku! Po prostu przetłumaczyłem.

Taśma ("gęsta") musi być wetknięta niebieskim wtykiem do niebieskiego kontrolera na płycie. Czasem kolor kontrolera jest inny. Drugi koniec (nie środek) taśmy wtykasz do dysku.

-- Dodane 13.07.2011 (Śr) 19:38 --

Nawiasem mówiąc, system zainstalowany na Twoim komputerze, a na dysku wujka , na jego komputerze nie będzie chciał działać. Po prostu u Ciebie skonfiguruje się do Twoich urządzeń i sterowników.

(Krzysiek375) #5

A jak mogę to sprawdzić ? :confused: Jaką mam taśme... ;/

(system) #6

Możesz liczyć żyłki! Albo jest 40, albo 80. Dlatego 80-tkę nazywam "gęstą".

(Krzysiek375) #7

Okej rzeczywiście jedne mają więcej tych kanalików a inne mniej hehe dzięki nie wiedziałem :slight_smile: Zaraz spróbuje :slight_smile:

(system) #8

Acha! No i zworkę twardego dysku ustaw na Master. Sprawdź!

(Krzysiek375) #9

Dalej to samo :confused:

(Henio Mazurek) #10

Wymień baterię biosu i ustaw domyślne ustawienia biosu.

(Krzysiek375) #11

Bateria była wyciągana już 3 razy i dalej nic.... :confused: Help ;/

(Ocxxxx) #12

wejdz do biosu i go skonfiguruj :wink:

niewiem jaki masz bios wiec ci niepowiem co dokladnie masz zmienic

jakbys miał

intel vPro to bym ci to zdalnie zrobił

Ew.

wyslij mi screeny z każdej karty i opcji w biosie to ci powiem co i jak i gdzie

(Jaromir Zurawski) #13

Przecież niewykrywa Ci napędu..

(Krzysiek375) #14

Wykrywa...to drugiee... A na 2 obrazku już nei wykrywa ;/

(Jaromir Zurawski) #15

Właśnie. Ustaw to w BIOSie

(sdar) #16

krzysiek375 , Proszę o zmianę tytułu na bardziej konkretny.

Użyj opcji zmien.gif

Pomocne może być zapoznanie się z TYMI informacjami.

(kranzio) #17

Na tej taśmie z dyskiem coś masz jeszcze podpięte? Jeśli tak to jedno z urządzeń musi być na SLAVE a drugie n MASTER. Komunikat jak z pierwszego obrazka wyskakuje wówczas, gdy bateria podtrzymania BIOS jest słaba.

(Krzysiek375) #18

Okej Wszytsko już jest w porządku...Wzięłem inny komputer (Ten jest chyba za stary :smiley: ) A mam pytanie bo teraz wgrałem na ten dysk windows xp jak zaniose teraz do wujka żeby podpiąć to wszystko będzie ok ? :stuck_out_tongue: :cry:

(marcin82) #19

Nie, nie będzie ok. Prawdopodobnie przy próbie uruchomienia sypnie bluescreenem. System trzeba instalować u wujka, potem zainstalować chipset, dźwięk, sterowniki ehternet (czy inne w zależności od tego jak się łączy przez internet), sterowniki karty graficznej, Direct X i tak dalej i tak dalej ...

(system) #20

Pisałem Ci o tym wczoraj! U wujka czeka Cię reinstalka!