Nie moge wlaczyc kompa

witam… potrzebuje pomocy, nie moge wlaczyc komputera, gdzie lezy przyczyna? czy jesli zepsuty mam wlacznik to jak mam go wymienic?? a moze silnik?? skad mam wiedziec co jest zepsute?? dodam ze jest to w miare nowy komputer (8 miesiecy) dzieki z gory za pomoc

A coś więcej podasz?? Jakiś błąd, czy wogóle się nie włącza, może jakieś dźwięki??

nic nie slychac, nic sie nie swieci, wogole sie nie wlacza :frowning:

Pewnie zasiłka padła, sprawdź na innej i sprawdź czy wszystkie kable masz dobrze podłączone.

Pewnie zasilacz padł. Pożycz od jakiegoś kumpla i zobacz, jak nie działa to trzeba z tym pożczonym zasilaczem wymieniać różne podzespoły i sie okaże co się zepsuło… Jeżeli masz przez cały czas kompa włączonego do kontaktu to wyłącz go na parenaście minut i spróbuj ponownie.

Po pierwsze to zobacz, czy masz podłączone te kabelki od obudowy : WŁĄCZNIK,RESET,POWER LED, po drugie czy jest podłączone zasilanie płyty głównej [ta duża wtyczka] zazwyczaj 20/24 pin, i dodatkowe zasilanie +12 V [wtyczka 4 pinowa] jesli są to sprawdź napięcia na zasilaczu [czy wogóle są] jak nie ma to padł zasilacz, jak są to mogą byc za małe, jak są ok, to poszła płyta główna. Napięcia które sie sprawdza [12 v , 5v , 3,3v]

Napięcia mierzymi miernikiem]

A może to wina listwy zasilającej lub gniazdka?

może burza była i spaliło gniazdko od zasilani i przy okazji kompa?:slight_smile:

powiem Ci suchmen ze w okolicach Lublina jakos nie zauwazylam zadnej burzy :wink: dzieki Wam za rady :slight_smile: siadl mi wlacznik, wiec podlaczylam sobie restart i chodzi :slight_smile: dzieki

renifer123456 ,

Proszę poprawić pisownię w tytule tematu i w opisie problemu.

W celu edycji swojego posta proszę skorzystać z przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif przy poście otwierającym temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.