Nie moge wlaczyc kompa

Witam!

Mam problem.

Oto opis problemu:

Jak wyłączę komputer ze Startu to nie mogę go włączyć muszę czekać 24 godz lub dłużej! A jak wyłączę komputer na noc z zasilania i włączę go rano do zasilania to mogę go włączyć po 10 min!I moje pytanie co może się psuć?? Płyta główna czy Zasilacz?? Czy zwarcie??

A drugi problem mam taki:

Jak chciałem zainstalować dzisiaj nowego antywirusa to dysk się wyłączył i włączył spowrotem ale komp się nie zawiesił !!

Proszę was o pomoc.

P.S- Jeśli w złym dziale to przepraszam ale jestem tutaj na forum pierwszy raz.

jaki masz zasilacz?

480 Watowy

Zwarcie nie, bo wtedy by poszły bezpieczniki w zasilaczu i nic by nie działało.

Najprędzej to zasilacz. Jeśli masz woltomierz sprawdzić czy zasilacz podaje prawidłowe:

http://ocforum.pl/showthread.php?t=8809

Jeśli nie pozostaje ci sprawdzić za pomocą np. programu Everest albo najlepiej w BIOS-ie.

Zasilacze - najlepsze i najgorsze firmy. Jeśli twój zasilacz zalicza się do tych “złych”, najprawdopodobniej to on będzie winowajcą i trzeba go wymienić na któregoś z “dobrych”.

To tyle o zasilaczach. Ale możliwe jest też że procesor się przegrzewa. Tutaj musisz sprawdzić temperatury np. za pomocą programu Everest (a najlepiej w BIOS-ie - zazwyczaj trzeba wcisnąć przycisk Del podczas białych napisów na czarnym tle zaraz po włączeniu komputera, pokaże się menu, tam szukaj czegoś jak PC Health Status, może być też inaczej, zależy od płyty głównej, i tam powinny być podane temperatury). Podaj tu jakie masz.

Chodziło mi bardziej o markę niż moc.

Zasilacz ma Colorsit.

Skad wiem ze dysk sie wyłaczył bo tylko (jak to opisac) dał odgłos jak bys auto gasił albo szczelił!

Zasilacz do wymiany.

Aha

A jaki zasilacz proponujecie?? Bo mam zasilacz 360W ale nie pasuje koncówka co idzie do płyty bo przy zasilaczu jest za wąska.

Podaj parametry swojego komputera.

Zasilacz z pewnością jest kiepski (niemarkowy). Kiedyś miałem kompa z tym zasilaczem i jak padł (przy starcie kompa) to nie tylko on sam się spalił, ale uszkodził też karte graficzną, do tego było jeszcze tak, że jak komputer był wyłączony przez kilka godzin z prądu i potem chciałem go włączyć to nie dało się go potem przez długi czas uruchomić [komp musiał być włączony do prądu i trzeba było odczekać kilka godzin, żeby wystartował] więc jak nie chcesz mieć problemów z kompem to lepiej wymień ten zasilacz na coś markowego.

Parametrów nie podam bo nie znam a kompa nie mogę włączyć bo się nie da a siedzę teraz na laptopie