Nie mogę włączyć komputera

(Sznuri 86) #1

Siemanko. Mam takie pytanie i z góry dzięki za jakąś odp. tym bardziej że nie podam za wiele info. Chodzi o to że jak chcę odpalić komputer to niby wszystko jest ok, w komputerze palą się lampki tak jakby pracował ale w monitorze gaśnie lampka tak jakby był wyłączony. I komputer się nie włącza. No i o co tu biega?? Czego to może być wina?? Karty graficznej?? :-s :shock:

(Cosik Ktosik) #2

Czy nie włącza się od początku, czy dopiero przy ładowaniu windowsa?

(Sznuri 86) #3

Jak już się nie włącza to od początku. Bo czasami sie uda ale i tak odrazu się zawiesza.

(Cosik Ktosik) #4

Jeżeli próbowałeś już resetowania CMOS zworką na płycie głównej, to musisz spróbować z innym zasilaczem. Spróbuj także podłączyć monitor do innego komputera, aby go sprawdzić. Pytanie, czy jak się nie włączy, to czy wydaje jakieś piski?

Spróbuj też odłączyć wszystko co nie potrzebne i potem włączyć. Powiedz jakie są wtedy efekty.

(Sznuri 86) #5

Nie próbowałem resetować bo nawet nie wiem jak to zrobić. A jak się nie włączy to nie wydaje żadnego dżwięku, lampki palą się jak paliły tak jakby chodził. Komputer ma ok 1,5 roku i do tej pory nie było z nim problemów.

(Cosik Ktosik) #6

Reset CMOS wykonujesz zworką na płycie głównej. Zworka ta oznaczona jest jako CLEAR_CMOS lub CLR_RTC i inne. Jak nie możesz znaleźć to podaj model płyty głównej, to poszukam. Możesz też to zrobić poprzez wyciągnięcie bateryjki na parę minut.

Zaglądając do środka poszukaj uszkodzeń kondensatorów (http://obrazki.elektroda.net/54_1152205433.jpg )

Podaj także konfigurację komputera + moc i model zasilacza.

Czy posiadasz może miernik do mierzenia napięć?

(Sznuri 86) #7

Oj z tym to będzie problem bo to komputer mojej dziewczyny. Jutro z rana do niej wpadne i wszystko podam. Wielkie dzieki.

(Cosik Ktosik) #8

A Masz ten miernik, można by było sprawdzić zasilacz.

(De Niro) #9

wejdz do opcji uruchaminia F8 gdzie wybierz Tryb VGA, gdzie sprawdzimy czy to winna sterowników od karty graficznej.

Pozdrawiam

(Sznuri 86) #10

a co to wogle jest ten miernik??

(Cosik Ktosik) #11

Służy do mierzenia napięcia i natężenia prądu zmiennego lub stałego:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Miernik_uniwersalny

(Sznuri 86) #12

a co do konfigoracji komputera to chodzi o nazwy poszczególnych części??

W dniu 29.05.2008 , o godzinie 0:47 został dopisany post przez SzNuRi

nie nie mam tego miernika

(Cosik Ktosik) #13

Tak, dokładnie.

(Sznuri 86) #14

Chodzi o to że nie moge w nie wejść bo ekran jest czarny tak jakbym miałwyłączonego kompa

W dniu 29.05.2008 , o godzinie 0:54 został dopisany post przez SzNuRi

ok jutro wszystko podam. dzieki

(Lukaszk 89) #15

Ja miałem tak gdy “napuchnęły” mi kondensatory na płycie głównej.

Przejżyj ją-> http://obrazki.elektroda.net/54_1152205433.jpg

(slawektor) #16

Fatum jakieś czy co, dosłownie dwa dni temu miałem takie coś jak SzNuRi tylko ja słyszałem że system chodzi bo odpalał się spayp a obrazu zero,wiec wyciągłem kartę graficzną kabel wpiąłem w inne wejście i narazie chodzi(dzisiaj kupuję inną kartę) zobacz u Siebie czy masz taką możliwość

(iwa nike) #17

mógłbyś też sprawdzić co to za zasilacz…bo mój kumpel tez tak miał ze 10-15 razy musiał restartować żeby komp “załapał” a zasilacz miał noname 250w a teraz wymienił na delte 300w i jest oki

(Sznuri 86) #18

PROCESOR AMD ATHLON 64 3800+ BOX AM2

PŁYTA Socked AM2 MSI K9N Neo-F

DIMM PC-667 DDR2 512 MB x2 Kingston KVR667D2N5/512 CL5

HDD S-ATA II 160 GB SEAGATE ST3160815AS

ATI RADEON PCI-Express X1050 128MB TV&DVI MSI

OBUDOWA ATX Colors-it L8005-B35 400W

W dniu 29.05.2008 , o godzinie 11:09 został dopisany post przez SzNuRi

Tyle ze jak zdjołem obudowe to na zasilaczu napisane było 480W

W dniu 29.05.2008 , o godzinie 11:11 został dopisany post przez SzNuRi

Kondensatory wpożądku. CMOS zresetowałem ale nadal nie chodzi.

W dniu 29.05.2008 , o godzinie 11:12 został dopisany post przez SzNuRi

Teraz nie za bardzo moge bo jusz jestem u siebie a ona sama tego nie zrobi

(Jonek29) #19

Proponuje wypiąć kabel od zasilania, następnie wyjąć bateryjkę podtrzymującą BIOS i zostawić tak na 15 minut w niektórych płytach bardzo wolno

kasuję się CMOS, a czasami trzeba wypiąć zasilanie.

(Sznuri 86) #20

no wlasnie baterje wyciagalem a zasilanie odlanczalem tylko ze z tylu obudowy