Nie mogę włączyć komputera

A mógłbyś wziąć swój zasilacz i przetestować u niej?

w sumie to mółbym ale dopiero jutro z rana. Dam znać czy jest poprawa.

miałem podobny problem z dwoma kompami.

w pierwszym przypadku winny był zasilacz. Cosik ma rację trzeba sprawdzić napiecia lub zasilacz w innym kompie

W drugim tak jak napisał Loookash napuchły kondensatory na płycie, ale półtory roku to troche za wcześnie żeby zaczęły padać. Powinny wytrzymać ok 3 lata;/

Podłączyłem mój zasilacz u niej i nic nadal tak samo. Kondensatory też sa wpożądku. Odłaczyłem też zasilanie i wyciągnołem baterje. Inadal nic :frowning:

Można by jeszcze sprawdzić podzespoły, ale pewnie nie masz na wymianę wszystkich (dysk, karta graficzna, ram, proc itp.) Możliwe że na którymś jest zwarcie…

zobacz z kartą weź ją wyciągnij całkiem i podłącz się w inne wejście albo włóż swoją to już będziesz chociaż wiedział czy o nie wina karty

Odłącz wszystko oprócz procesora i wiatraka (wyciągnij nawet grafę i pamięć). Włącz kompa i zobacz, czy zacznie piszczeć.

Zobacz, czy działa procedura odzyskiwania biosu: http://www.opoka.org.pl/varia/internet/bios.html

sprawdzalem. podlaczylem jej karte do mojego kompa

W dniu 31.05.2008 , o godzinie 0:22 został dopisany post przez SzNuRi

no nie za bardzo. nie chcem rozbierac calego swojego pc

W dniu 31.05.2008 , o godzinie 0:28 został dopisany post przez SzNuRi

nie moge tego sprawdzic bo mam czarny ekran. nawet przy wlaczaniu komputera nie slychac tego pikniecia. jutro wszystko poodlanczam i spruboje wlaczyc. oj chyb jak jutro nic z tego nie wyjdzie bedzie trzeba do jakiegos serwisu walic:(

Odzyskiwanie biosu robi się właśnie po omacku. Poczytaj ten link (zwłaszcza dolna część strony, o odzyskiwaniu tj punkt 11).

Zobacz, czy komp reaguje na podane skróty klawiaturowe i próbuje kręcić stacją dyskietek (czasami ona się przydaje).

ona ani ja ja nie mamy stacji dyskietek

W dniu 31.05.2008 , o godzinie 9:09 został dopisany post przez SzNuRi

dobra ludzie dzieki za wasze podpowiedzi ale chyba zaniose go do serwisu. thx

napisałeś sprawdzalem. podlaczylem jej karte do mojego kompa ale nie napisałeś czy jej karta ok?

jej karta jest dobra. dzisiaj sprawdzilem tez ram i twardziela

W dniu 31.05.2008 , o godzinie 13:14 został dopisany post przez SzNuRi

i tez jest ok

Niestety tutaj poszła płyta, ewentualnie procesor. Prawdopodobnie też zasiłka :frowning:

Zasiłke możesz rozkręcić i zobaczyć w jakim jest stanie. Lepiej jej nie podłączać do sprawnego komputera.

A sprawdzałeś monitor?? :wink:

zasilacz tez sprawdzalem i jest dobry. a monitora nie sprawdzalem bo to chyba nie wina monitora skoro komp nie wydaje zadnego dzwieku.

W dniu 31.05.2008 , o godzinie 13:31 został dopisany post przez SzNuRi

zasilacz tez sprawdzalem i jest dobry. a monitora nie sprawdzalem bo to chyba nie wina monitora skoro komp nie wydaje zadnego dzwieku.

W dniu 31.05.2008 , o godzinie 13:32 został dopisany post przez SzNuRi

a to pech. no ale dzieki wielkie za pomoc :frowning:

ostania próba :? : odłącz monitor i włącz kompa…

jak już tyle rzeczy sprawdziłeś, zasilacz,ram ,twardziela to może zobacz też ten monitor tak jak jonek29 pisze ,tyle dobrego z tego sprawdzania że przynajmniej Ci w serwisie nie nawkręcają że poleciało to to to i tamto.

Dobra to jeszcze sprawdze ten monitor. Dziekówa jeszcze raz.

W dniu 18.06.2008 , o godzinie 23:09 został dopisany post przez SzNuRi

Tak dla waszej wiadomości to okazało się że padł procek i płyta. Pozdro